Творчість М. Е. Салтикова-Щедріна
Салтиков-Щедрін народився в Тульській губернії. Початкову освіту він отримав у себе вдома. Він отримав освіту в Московському університеті, а пізніше навчався в Царсько-сільський ліцей. Після навчання він йде в канцелярію військового спрямування. Саме тут письменник захоплюється зарубіжною літературою і пише свої перші повісті, серед яких «Суперечність». За свій твір «Заплутана справа» надмірне в них вільнодумство його відправляють у заслання в Вятку. Тут він пише інший твір «Вятський полон».За 8 років перебування в засланні він робить перерву у своїй творчості і про нього на час забувають у впливових літературних колах.
Після заслання Михайло Євграфович надходить на роботу у військове міністерство канцеляристом. За період роботи у військовому міністерстві він пише «Губернські нариси». В них він розповідає про своїх героїв 1850-х років, що населяли дворянський стан Росії. Саме ж твір було піддано критиці з боку Некрасова і він відмовився публікувати даний цикл творів у своєму журналі «Современник». Пізніше даний цикл оповідань буде надрукований в журналі «Російський вісник». У них Салтиков-Щедрін розповів і показав майбутніх адміністраторів з боку правителів і колишніх управлінців.
Сам Михайло Євграфович був кілька разів поспіль призначений губернатором Твері і заступником глави регіону. Останнім часом він працював губернатором Твері і писав свої твори. В кінці 1862 року він йде з роботи і займається тільки творчою діяльністю, в цей час він пише «Сатири в прозі». Також він працював головним редактором журналу «Современник», після смерті Некрасова був редактором журналу «Вітчизняні записки».
У ці роки Михайло Євграфович створює свій головний твір «Історія одного міста» , в якому гротескним образом висміює чиновник різного типу серед яких Брудастый зі своїми «Не потерплю і розіб'ю».
Ще після даного твору він напише роман «Панове Головльови» - історія дворянській сім'ї, якою керувала Аріна Петрівна. Після цих творів він стає вже відомою особистістю. В останніх творах він немов у байках Крилова висміює події, що відбуваються в «Казках».У 1889 році його поховали поруч з Тургенєвим.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 25.05.2017
|
Переглядів: 572
| Рейтинг: 0.0/0 |
|