У щастя людського є два рівних крила
Хто тільки не намагався розгадати таємницю людського щастя! Своє розуміння щастя з давніх часів пропонували нам філософи, вчені, намісники Бога на землі, сильні світу цього. Деякі навіть намагалися розробити формулу щастя. Але, здається, від усіх цих теорій люди не стали жити краще, не стали щасливішими. Проблема щастя хвилювала людство завжди. Не могли її залишити без уваги і художники, зокрема митці художнього слова, у своїх творах прагнули висловити своє розуміння щастя, своє бачення щасливого людини.
Неможливо не погодитися з таким розумінням щастя. Адже кожна людина має певні потреби, і для їх задоволення він повинен працювати, виконувати обов'язки, покладені на нього суспільством. Кожна людина є реалістом, він розуміє, що не може прожити без матеріальних благ, розмір яких безпосередньо залежить від його потреб. Це «корисна» сторона щастя. Але людина має душу, яка прагне до прекрасного, яка теж має свої потреби - естетичного плану.Рідкісний людина в світі зможе на все життя відмовити собі в отриманні естетичної насолоди, якщо хоч раз мав можливість дізнатися, що це таке. Але за все треба платити: за квиток в театр, оперу чи музей, за прочитання книги тощо. І тільки якщо у тебе є матеріальні можливості заплатити за це, ти обогатишь свій внутрішній світ, подаруєш йому зустріч з прекрасним. Ось він - замкнуте коло, коло щастя. Адже людина не може прожити без прекрасного, без корисного.
Звичайно, у кожної людини є своє розуміння щастя, кожен може додати до вищесказаного своє, свою вимогу, свій критерій, без якого він не буде вважати себе щасливим. Але заперечувати ці «два крила», мені здається, ніхто не буде.
Взагалі, на мою думку, немає єдиного виміру, в якому можна відчути щастя, виміряти його. Адже мало є людей, які скажуть, що вони щасливі в певний момент їхнього життя. Коли щастя приходить до нас, мало хто його відчуває, дізнається. Тому що комусь для повного щастя не вистачало якогось слова, а комусь- точки зору. Ми часто не знаємо, в чому наше щастя. Шукаємо його в одному місці, а знаходимо зовсім в іншому. А іноді вона проходить поруч з нами, а ми його не помічаємо. Розуміємо це тільки потім, з часом.
Мені здається, що людям необхідно навчитися відчувати себе щасливими, цінувати те, що у них є. І тоді щастя ніколи не пройде мимо, а якщо людина ще й усвідомлює, що він щасливий, що це його щастя, так це те, що називають повнотою почуття.
|
Категорія: 10-й клас | Додано: 14.03.2018
|
Переглядів: 1003
| Рейтинг: 0.0/0 |
|