Батьки і діти - як знайти компроміс у відносинах
Твір роздум на тему: «Батьки і діти - як знайти компроміс у відносинах»
Проблема батьків і дітей не нова, вона з'явилася набагато раніше ніж ми можемо собі уявити. Парадоксально, але це так і є, самі близькі люди, в мить можуть стати чужими, з-за різниці в думках і чиєї категоричності. Дорослі, на правах батьків, намагаються сформувати в дітях модель поведінки, яка їм здається правильною. Тим самим, вони випускають з уваги, що діти - це не обов'язково точна копія своїх батьків, не даючи їм проявити себе як індивідуальність.Діти, у відповідь на цей пресинг, стають у позу, щоб показати, що у них є характер і з його поглядами потрібно рахуватися. Якщо цього не зробити, то дитина може з слухняного, доброго, відповідальної людини перетворитися на бунтаря, не поважає вас і інших дорослих.
Звичайно, не тиснути на дітей, це не означає відсторонитися від них зовсім. Їм життєво необхідно батьківська турбота і увага, ніхто, крім вас, не зможе їм цього дати. Я сама, будучи дитиною, усвідомлюю, що у батьків за плечима життєвий досвід і мудрість, але мені було б легше сприймати їх авторитет, якщо у мене будуть з ними дружні стосунки. І з батьками можна і навіть потрібно дружити, якщо не грати в одні ворота: у кого-то одні права, у кого-то одні обов'язки. Так, так компромісу не знайти. Адже батьки колись теж були дітьми і їм знайомі наші почуття, переживання.Вони теж помилялися і напевно у них теж були непорозуміння з батьками.
Що допоможе вам не відсторонитися один від одного і згадувати цей епізод життя в позитивному ключі? Відкрите спілкування - це запорука довірчих відносин в колі сім'ї. Таке спілкування передбачає обмін думками і це важливо, говорити про свої почуття необхідно кожному. Але позитивний результат можливий тільки в спокійній обстановці, де кожен зможе почути і зрозуміти іншого. Тому потрібно налаштуватися дійсно слухати серцем, і вухами звичайно.Ніхто не любить, щоб йому читали нотації і висловлювали незгоду, тому важливо підбирати підходящі слова, в яких видно турбота, а не бажання вколоти боляче. Якщо відчуваєте, що пристрасті розпалюються, краще залишити цю розмову. Головне пам'ятати, що ваша мета - це не перемогти в суперечці, а знайти рішення, яке задовольнить кожного. Якщо батьки не категоричні, а де це можливо поступливі, це спонукає дітей прислухатися до їхньої думки, навіть якщо вони поки не бачать в ньому користі.
Хоча проблеми "батьків і дітей" неминучі, з ними легше справитися, якщо ми не відвернемося один від одного, а будемо шукати компроміс.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 18.04.2016
|
Переглядів: 919
| Рейтинг: 0.0/0 |
|