Батьки і діти: вічна проблема
Конфлікти між поколіннями, дітьми та їх батьками, були завжди. Вони вважаються одвічною проблемою. Ставлячись до різних поколінь, батьки і діти не розуміють або не хочуть зрозуміти один одного. Старше покоління, дотримуючись старих принципів, з підозрою ставиться до всього нового, боїться змін. Молоде ж покоління, вважаючи погляди своїх батьків старомодними, не погоджується з батьками, знаходить в них безліч недоліків.
Проблема батьків і дітей є досить гострою і сьогодні. Батьки продовжують дивитися на свою дитину, як на малюка, який не здатний самостійно приймати рішення, відповідати за скоєні вчинки і т.д. У дитинстві конфлікт між дітьми і батьками виливається в потоки сліз і криків. У підлітковому віці, коли у дитини вже сформувалися свої власні погляди на ті чи інші речі, конфлікт стає особливо гострим. Підліткам не подобаються як погляди, які їм прагнуть нав'язати батьки, так і встановлювані дорослими обмеження. Вони хочуть вчитися на власних помилках, отримувати свій власний життєвий досвід. Прагнення до самостійності, особливо в підлітковому віці, призводить до того, що підлітки починають суперечити своїм батькам, тим самим ображаючи їх. Нерідко діти роблять вчинки,які мають досить сумні наслідки. Наприклад, виявляються втягнуті в злочину або починають вживати наркотики.
Думаю, що проблема батьків і дітей пов'язана не тільки з нерозумінням, яке виникає між представниками різних поколінь, а й з вихованням. Починати виховувати дітей потрібно з дитинства, а не в підлітковому віці, хоча буває, що деяким підліткам потрібно виховання не менше, ніж дітям. Займаючись вихованням підлітка, батьки повинні розуміти, що від їхнього терпіння, врівноваженості залежить, чи зможе дитина правильно сприйняти інформацію, яку вони хочуть йому донести. Зайва строгість, множинні обмеження не дадуть бажаного результату. Вони можуть привести до наростання напруженості між батьками і їхньою дитиною. Не варто і потурати підлітку, тому що вседозволеність не приведе ні до чого хорошого. При виникненні ж конфлікту важливо навчитися не підвищувати голос один на одного, розмовляти спокійно.Це дозволить не тільки почути протилежну сторону, але і знайти спільне рішення, а, значить і уникнути безлічі проблем.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 17.04.2021
|
Переглядів: 187
| Рейтинг: 0.0/0 |
|