Берегти те, що маєш, і примножувати (Твір–міркування)
Уявімо собі таку ситуацію. Досить благополучна сім'я. Мати і батько – успішні підприємці. Грошей в сім'ї, з кожним роком з'являється все більше і більше. Їх син, який став першокласником, почав свій шкільний шлях. Проходять роки. Син дорослішає, але не намагається перейняти батьківську справу. Йому не цікаві успіхи і хитрощі бізнесу. Він навіть не цікавиться, чим конкретно займається батько, або мати. І навіть поняття не має, де знаходиться офіс. Його основне заняття – «витягати» гроші з батьків, на нікому не потрібні і безглузді витрати.Він, замість продуктивної навчання, ставши вже старшокласником, прогулює заняття, є «постійним і активним членом багатьох нічних клубів. Поступово починає пристращаться до алкоголю, сигарет, іноді навіть, «проскакують» легкі наркотики. На запитання батьків, куди він збирається вступати і ким хоче бути, він тільки сміється і відмахується, приблизно розуміючи, що його доля вже «встановлено», і батько, з часом, «перепише» на нього свій бізнес.
Але він не зрозумів того, що доля вирішила зіграти з ним злий жарт». Поступово, зв'язавшись з, м'яко кажучи, «не дуже бажаними» знайомими, він починає пробувати наркотики. Проходить зовсім небагато часу, і він потрапляє в дуже серйозну залежність, де вже не обійтися без кваліфікованої допомоги лікаря-нарколога. З дому почали зникати великі суми грошей і дорогі речі.
Батьки, звичайно, з усіх сил намагаються допомогти синові, направляють його в дуже престижну і дорогу клініку на лікування, де він проходить цей курс разом з реабілітацією. На жаль, вистачає його не надовго, він «зривається», і в одній з бійок, між такими самими наркоманами, як сам, він гине.
Погодитеся, дуже сумна ситуація, але, на жаль, досить поширена.
Ситуація інша. Його однокласник, який жив у сусідньому будинку, навіть близько не мріяв про подібне достатку. Його батько, який пристойно зловживав спиртним, помер, а у нього самого був ще молодший братик. І ось, виховання двох дітей «лягло» на материнські плечі. Старший брат розумів, що матері, яка працювала на двох роботах, дуже важко, і він, як тільки міг, їй допомагав. Так , він не ходив по нічних клубах, кафе і т. д. Він не втрачав жодної можливості, щоб заробити. Він мив підлоги, роздавав листівки, писав твори і контрольні «на замовлення».Бувало таке, що на сон «перепадало» не більше двох годин.
Він чудово закінчив школу, поступив в дуже пристойний ВУЗ, закінчив його з відзнакою, і влаштувався на роботу в дуже престижний заклад. Те ж, до речі, сталося з молодшим братом, який брав з нього приклад.
Висновок з цього можна зробити дуже простий: те, що в тебе є, можна дуже швидко і безповоротно втратити, при цьому, з величезною шкодою для себе і інших. А щоб досягти чогось в житті, «нажити добра», як кажуть, треба буде дуже багато і старанно працювати. Так для чого ж втрачати вже те, що є?
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 02.04.2017
|
Переглядів: 714
| Рейтинг: 0.0/0 |
|