Багато хто з нас чули цю крилату фразу, пропускають її повз вуха як обридла кліше. Вся справа в тому, щоб зрозуміти справжній сенс цього висловлювання, потрібно замислитися над кожним її словом. Що значить "береги"? Це бережи, охороняй. Із цим словом пов'язана вся наша життя. Ми намагаємося охороняти своє здоров'я, зберігати тепло в нашому житлі, опікати (значить оббігати) своїх підопічних, будь то наші молодші брати, сестри або домашні тварини, акваріумні рибки, кімнатні квіти. Скажу, як би пафосно це не звучало, потрібно берегти і захищати свою Батьківщину!
Про це варто задуматися дорослій людині, яка стоїть на шляху в складну і повну протиріч і труднощів життя. Дитинство закінчилося, треба прийняти те, що відтепер ти сам будеш приймати рішення і відповідати за свої вчинки. Мама і тато звичайно підкажуть, якщо ти захочеш, але, це твоє життя і вона одна.
Честь. На мою думку це здатність чинити так, щоб твої вчинки не нашкодили оточуючим і ти завжди відчував, що зробив так, а не інакше тому що це прийнятно навколишнього тебе суспільству і не суперечить твоїм внутрішнім настановам. Звичайно, це більше внутрішній стан. Цей стан є або його немає. Кожна чесна людина перш за все повинен бути чесним перед собою. Це його життя. На мою думку нормальна людина повинна мати внутрішній стрижень і тоді, слідуючи по загальнолюдського шляху, він завжди доб'ється успіху.Людина може вірити в свою правоту і адекватність своїх вчинків тільки тоді, коли він усвідомлює, що його дії не порушать життя і життя оточуючих його людей. Чесна людина не зрадить, не буде підлабузницею і пристосуванцем.
Бережи честь змолоду. Молодий чоловік у якого тільки формуються її життєві принципи повинен спочатку прийняти для себе модель поведінки. І, по можливості, неухильно слідувати цим шляхом. Якщо ти в молодості зробив підлість, зрадив друзів, близьких, Батьківщину, то буде дуже складно повернутися на звичну життя з тим же колом спілкування. Так, в молодості більшості властиво помилятися, приймати поспішні і найчастіше невірні рішення. Але чесна, порядна людина завжди може сміливо визнати свої помилки, щоб не було потім образливо за неправильні рішення і нездійсненні надії.Чесній людині можна довіряти в загальнолюдській і професійній справі.
|