Чи можливо уникнути помилок в пошуку життєвого шляху?
Життєвий шлях... Що він з себе представляє? Яким повинен бути цей шлях? Чи можливо уникнути помилок при його пошуку?
Життя являє собою низку рішень, які можуть виявитися помилковими, так і правильними. Прямо або побічно ці дії впливають на всю нашу життя. Кожен день нам доводиться приймати безліч рішень, нехай навіть іноді здаються незначними, але від яких у підсумку можуть залежати значущі речі.
В нашому житті ми робимо багато помилок, про які можемо шкодувати, але з деяких можна засвоїти певний урок, придбати досвід. Як говорив А. С. Пушкін, "досвід - син помилок важких, і геній, парадоксів друг". У багатьох творах герої набували досвід, вчилися на своїх же помилках. Так, наприклад, в романі Л. Н. Толстого "Війна і світ" Андрій Болконський шукає свій життєвий шлях, своє покликання. На початку роману молодий князь представляється нам як фанат «Наполеонівської ідеї.Культ Наполеона, мрії про славу на тлі розчарування у світському житті, а потім і безуспішна спроба знайти свій «Тулон». Князь Андрій зробив помилку, пішов хибним цінностям. Мрії про славу, про своє Тулоні - все це виявилося порожнім і не потрібним. Помилка привела його до розуміння справжніх і вічних цінностей у житті. Він зрозумів: життя заради слави не зробить його щасливим, якщо в душі не буде прагнення до чогось вічного, високого. Автор хотів показати, що можливо без цієї помилки, герой не знайшов сенс свого життя, шлях, який привів би його до щастя.
Ще одним прикладом того, як помилка допомагає герою вибрати правильний шлях може служити роман Ф. М. Достоєвського «Злочин і покарання». Головний герой, Родіон Розкольників, створив теорію, за якою всі люди діляться на «тварюк тремтячих» і «право мають». Протягом твору Родіон залишається впевненим, що він правий у своїй теорії. Герой навіть готовий визнати, що сам він не витримав перевірку і виявився «вошью, як всі». На заклик Соні «страждання прийняти і спокутувати їм себе» Розкольників жорстоко відповів, що він не гірше за інших, адже вони проливають куди більше крові.Родіон йде на каторгу не тому, що зневірився в своїй ідеї, а тому, що не може більше виносити свою «відчуженість». Тільки відчувши любов до Соні, Раскольников відчуває каяття. Так автор показав, що помилка, здійснена головним героєм, в результаті поставила його на істинний шлях спасіння і призвела до набуття любові і земного щастя.
Отже, виходячи з наведених мною аргументів, я можу зробити висновок, що помилки, чинені при пошуку життєвого шляху, необхідні для отримання життєвого досвіду. А без досвіду, неможливий і життєвий шлях.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 16.11.2016
|
Переглядів: 645
| Рейтинг: 0.0/0 |
|