Чи потрібні конкретному соціуму зміни і з яких причин
Твір для 11 класу на тему «Чи потрібні конкретному соціуму зміни і з яких причин»
На мою думку, будь-які зміни є новий етап життя кожної людини, розділяючи цю його життя на до і після. Завдяки цим змінам, людина реалізує власний розвиток, вдосконалюючи не тільки особисто себе, але і середовище, в якій він живе. Зміни - це, свого роду, дорослішання людини, становлення його на нову дорогу, що веде до досконалості. За доказами звернемося до кількох творів відомих вітчизняних і зарубіжних авторів.
У романі «Батьки і діти» І.С. Тургенєв сміливо розкриває тему нової категорії громадян, людей, котрі заперечують століттями формувалися підвалини і звички соціуму, відмовляючись від цінностей, нав'язаних людині церквою, закликаючи людей в рамках соціуму до вільних стосунків. Адже саме таким постає перед читачем Євген Базаров - головний персонаж твору. За допомогою прямої мови свого персонажа, автор висловлюється про необхідність «розчистити місце», практично прямо кажучи про повалення набив оскому царського режиму. Саме з таких фігур і виникла ситуація, яка призвела країну до революції, до глобальних змін, направити які назад було вже неможливо.
Продовжуючи розгляд тематики, зазначеної в назві даної роботи, можна назвати, нітрохи, при цьому, не схибив проти істини, твір американської письменниці Харпер Лі «Убити пересмішника». На сторінках свого твору автор розміщує щирий заклик знищити расову дискримінацію, за допомогою введення на сторінки роману адвоката Аттікуса Фінча, ярого борця з людиноненависницьким ставленням один до одного в межах свого міста. В рамках свого професіоналізму, він надає захист чорношкірому персонажу, незаслужено звинуваченому у злочині, якого він не скоював. Для тих часів, коли цей роман побачив світ, він був подібний до вибуху бомби, що зуміла поділити Штати на 2 табори. - соціум расистів, для яких їхня перевага білої раси над чорною расою не викликає ні найменшого сумніву, і суспільство тих,хто старанно протистояв самому поняттю.
На закінчення слід зазначити, що подібні Базарову або Фінчу люди, завжди з'являлися в соціумі, прагнучи його змінити .. І справжній парадокс полягав у тому, що, шляхом реалізації настільки революційних намірів, соціум підвищував взаємну терпимість складових його людей. Це цілком пояснює необхідність суспільству змін, як каталізатора його розвитку.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 25.10.2020
|
Переглядів: 178
| Рейтинг: 0.0/0 |
|