Вівторок
11.02.2025
12:02
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Чому більшість школярів не бажають вчитися? (Твір–міркування)

Проблема небажання здобувати знання школярами, набуває все більших масштабів. Всі педагоги, психологи, соціологи, вже давно б'ють в усі дзвони» про цю проблему, буквально, на кожному кроці, але вирішення цього питання, оскільки до цих пір, на жаль, і не знайдено. У чому ж криється причина цього, досить, згубного явища, яке в майбутньому може принести колосальний шкоду всьому суспільству, людству в цілому? Чому? На це питання відповісти досить просто. Неуки і безграмотні люди, не були потрібні нікому і ніколи, а в наш, дуже складний час – тим більше.

Головна причина небажання вчитися, особливо, у школярів старших класів, як вважає переважна більшість психологів – це банальна лінь. Але, це не просто лінь, а саме, лінь інтелектуальна. Школяр просто, не бажає робити над собою зусилля, найчастіше, не бачачи в цьому ніякого сенсу.

Учні не бажають навчитися розподіляти свій час з користю. Ще б: прийти зі школи, і сісти за улюблені «стрілялки-пулялки», на багато легше, ніж почати приготування домашнього завдання, щось допомогти по дому і т. д.

Щоб знайти вихід з цієї ситуації, необхідно, в першу чергу, навчитися розставляти пріоритети у своїх діях. Потрібно навчитися чітко проводити межу між домінантою і рецессивом.

Інша, не менш «об'єктивна» причина того, що школярі не хочуть вчитися, це та, що вони вважають, що переважна більшість предметів, ніколи не знадобиться в житті.

Це грандіозна помилка! Ніколи неможливо передбачити життя, і ніколи не знаєш, що тобі в житті знадобиться. В першу чергу, ті знання, які викладаються в школі, дають базову фундаментальну основу тим, спеціальним знанням, які будуть викладатися в середніх і вищих навчальних закладах. У цьому випадку, знання, можна порівняти з грошима. А їх, як відомо, зайвих, не буває!

Є ще одна причина, яка досить часто має місце. Найчастіше школяр не бажає вивчати той чи інший предмет, з тієї причини, що він йому просто не цікавий. А ось тут, вже, завдання викладача, «розбудити» інтерес, і виявити здібності школяра, до тієї або іншої науки.

Згадаємо приклади видатних особистостей. Той же, Альберт Ейнштейн. У дитинстві, він ненавидів фізику і просто, тікав з уроків. Саме, вчитель фізики, побачив дитину, величезний потенціал і здібності, до цього, досить складного предмету. І таких прикладів – безліч.

Але є, на жаль, і інша причина, яка, вже не залежить від школяра. Справа тут, на жаль, уже і в самому викладача. Наприклад, якщо після пояснення тієї чи іншої теми, і проведення контрольної роботи, кілька людей отримали незадовільні оцінки, то, природно, вони самі не засвоїли предмет. Але, якщо «прилетів лебідь» до практично, всьому класу, то тут вже варто запитати у самого викладача, як він виклав ту, чи іншу тему.

Додамо до цього, деякі предмети, такі, як фізкультура, трудове виховання, початкова військова підготовка. Ці предмети, в переважній більшості випадків, ведуть чоловіки, які дозволяють собі вести уроки, м'яко кажучи, «під мухою». Це абсолютно неприпустимо, так як, в першу чергу, вони, своєю поведінкою і станом, показують негативний приклад учням.

Тим не менш, які б причини не існували, щоб не вчитися, здобувати знання необхідно, так як попереду все життя. 



Категорія: 11-й клас | Додано: 18.10.2016
Переглядів: 751 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar