Чому більшість школярів не бажають вчитися? (Твір–міркування)
Проблема небажання здобувати знання школярами, набуває все більших масштабів. Всі педагоги, психологи, соціологи, вже давно б'ють в усі дзвони» про цю проблему, буквально, на кожному кроці, але вирішення цього питання, оскільки до цих пір, на жаль, і не знайдено. У чому ж криється причина цього, досить, згубного явища, яке в майбутньому може принести колосальний шкоду всьому суспільству, людству в цілому? Чому? На це питання відповісти досить просто. Неуки і безграмотні люди, не були потрібні нікому і ніколи, а в наш, дуже складний час – тим більше.
Головна причина небажання вчитися, особливо, у школярів старших класів, як вважає переважна більшість психологів – це банальна лінь. Але, це не просто лінь, а саме, лінь інтелектуальна. Школяр просто, не бажає робити над собою зусилля, найчастіше, не бачачи в цьому ніякого сенсу.
Учні не бажають навчитися розподіляти свій час з користю. Ще б: прийти зі школи, і сісти за улюблені «стрілялки-пулялки», на багато легше, ніж почати приготування домашнього завдання, щось допомогти по дому і т. д.
Щоб знайти вихід з цієї ситуації, необхідно, в першу чергу, навчитися розставляти пріоритети у своїх діях. Потрібно навчитися чітко проводити межу між домінантою і рецессивом.
Інша, не менш «об'єктивна» причина того, що школярі не хочуть вчитися, це та, що вони вважають, що переважна більшість предметів, ніколи не знадобиться в житті.
Це грандіозна помилка! Ніколи неможливо передбачити життя, і ніколи не знаєш, що тобі в житті знадобиться. В першу чергу, ті знання, які викладаються в школі, дають базову фундаментальну основу тим, спеціальним знанням, які будуть викладатися в середніх і вищих навчальних закладах. У цьому випадку, знання, можна порівняти з грошима. А їх, як відомо, зайвих, не буває!
Є ще одна причина, яка досить часто має місце. Найчастіше школяр не бажає вивчати той чи інший предмет, з тієї причини, що він йому просто не цікавий. А ось тут, вже, завдання викладача, «розбудити» інтерес, і виявити здібності школяра, до тієї або іншої науки.
Згадаємо приклади видатних особистостей. Той же, Альберт Ейнштейн. У дитинстві, він ненавидів фізику і просто, тікав з уроків. Саме, вчитель фізики, побачив дитину, величезний потенціал і здібності, до цього, досить складного предмету. І таких прикладів – безліч.
Але є, на жаль, і інша причина, яка, вже не залежить від школяра. Справа тут, на жаль, уже і в самому викладача. Наприклад, якщо після пояснення тієї чи іншої теми, і проведення контрольної роботи, кілька людей отримали незадовільні оцінки, то, природно, вони самі не засвоїли предмет. Але, якщо «прилетів лебідь» до практично, всьому класу, то тут вже варто запитати у самого викладача, як він виклав ту, чи іншу тему.
Додамо до цього, деякі предмети, такі, як фізкультура, трудове виховання, початкова військова підготовка. Ці предмети, в переважній більшості випадків, ведуть чоловіки, які дозволяють собі вести уроки, м'яко кажучи, «під мухою». Це абсолютно неприпустимо, так як, в першу чергу, вони, своєю поведінкою і станом, показують негативний приклад учням.
Тим не менш, які б причини не існували, щоб не вчитися, здобувати знання необхідно, так як попереду все життя.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 18.10.2016
|
Переглядів: 751
| Рейтинг: 0.0/0 |
|