Деякі конфліктні ситуації у старшокласників
Твір-роздум на тему «Деякі конфліктні ситуації у старшокласників», 11-й клас
Ні для кого не буде великим секретом, що в житті далеко не завжди буває все гладко. Бувають ситуації, коли, начебто, все зроблено правильно, тим не менш, результат не завжди буває позитивним.
Невеликий приклад. У школяра , як на зло, сіла батарея в телефоні, а йому терміново потрібно зателефонувати. Відповідного зарядного пристрою так, ні в кого з товаришів не виявилося при собі. Природно, він, на перерві, просить зателефонувати у свого товариша. Але так вийшло, що оператори різні, і у товариша списалася деяка сума грошей. Господар телефону, звичайно, запропонував йому хоч частково компенсувати витрати. Але, у того, хто телефонував, при собі, грошей не виявилося. Виникла якась конфліктна ситуація.
З одного боку, товариш вчинив правильно, дозволивши зателефонувати зі свого телефону. Але, адже він не знав, куди збирається телефонувати його товариш, і що з телефону спишеться така сума. А той, хто дзвонив, зобов'язаний був попередити свого однокласника, куди він збирається телефонувати, і на якого оператора.
Інша ситуація, більш серйозна.
Школяр захотів придбати собі новий мобільний телефон. Але, на жаль, потрібної суми у нього, на той момент, не було. Ось він і напозичався у всіх, у кого тільки міг. На жаль, вчасно віддати борги не представлялося можливим. Звичайно ж, товариші почали йому доводити, мовляв, для чого було купувати такий дорогий апарат, не можна було, щось простіше? Адже, на ті кошти, які були позичені товаришеві, кредитори теж, як розраховували. Адже вони, вважали, що гроші будуть повернуті в строк.
Як можна було школяреві уникнути подібної ситуації? Він, у першу чергу, повинен був узгоджувати свої бажання зі своїми можливостями. Це якість, до речі, необхідно мати і багатьом дорослим людям. І, хоча, з часом всі гроші він повернув, але репутацію він собі заробив вкрай не приємну.
Третя ситуація ще більш разюча. Так сталося, що ще з самого дитинства, він грав у карти. І, досягнувши вже старшого шкільного віку, його «талант» досяг досить великих висот. Обіграти і виграти, він міг, кого завгодно і у кого завгодно. Звичайно ж, маючи такі «здібності», у нього з'явилися досить впливові друзі та покровителі», в певних колах. Багато, звичайно, були на багато старша за нього.
І, ось, хлопець починає грати з однолітками «на інтерес». Простіше кажучи – на гроші. Природно, у його друзів немає таких навичок, як у нього, але азарт, все-таки, бере своє. Вони грають і... постійно програють. Борги зростають. Віддавати нічим. А, як відомо, картковий борг – справа серйозна. До «вибивання» боргів, що підключаються «старші товариші».
Зрештою, справа дійшла до вчителів, а далі – до поліції. Багатьох «старших друзів», і «талановитого школяра», залучили за різними кримінальними статтями.
Що ж випливає з усього цього? В першу чергу, перш, ніж здійснювати який-небудь вчинок або дії, необхідно максимально все зважити і прорахувати можливі наслідки. Це необхідно, як школярам, так і дорослим людям.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 01.02.2018
|
Переглядів: 525
| Рейтинг: 0.0/0 |
|