Дивні захоплення школярів (Твір–міркування)
Як відомо, жодна дитина не може жити без того, щоб чимось не захоплюватися. Так було завжди. Якщо, наприклад, взяти захоплення радянських школярів, то вони були дуже різноманітні. Іноді, вони ставали всієї життям. Багато хто, наприклад, хто захоплювався тим чи іншим заняттям. Досягали великих результатів, коли ставали дорослими. Багато ставали видатними спортсменами, вченими, політичними діячами і т. д.
На сьогоднішній день, на жаль, ситуація кардинально змінилася, і на жаль, не в кращу сторону.
Якщо згадати, то в радянський час, різні гуртки, секції, спільноти і т. д., були безкоштовними. Кожен школяр, навіть, з дуже бідної сім'ї, міг собі дозволити розвага і заняття на будь-який смак.
Зараз же, всі гуртки та секції платні. Далеко не кожен може собі дозволити оплачувати те, чим хоче займатися. От і знаходять собі школярі те, що, так би мовити, можна дозволити безкоштовно. І, на жаль, далеко не завжди, це корисно, і навіть, безпечно.
Багато хто, наприклад, начитавшись в молодших класах, книжок про пошуки скарбів, ставши старшими школярами, «хворіють ідеєю фікс», їх знайти. Починають обстежувати різні підвали, старі будівлі, а то й зовсім, підземні ходи.
Школярі навіть не підозрюють про те, як це небезпечно для життя. Далеко не всі з них розуміють, що ніяких скарбів там, вже давно немає.
Є ще більш небезпечне заняття. Ті школярі, які захоплюються історією, починають шукати залишки боєприпасів часів ВВВ. Частенько, ці пошуки вельми успішні і, на жаль, так само часто, трагічні.
Багато з боєприпасів, завдяки давності і корозії, становлять смертельну небезпеку, і вимагають втручання професійних саперів. Підлітки, не розуміючи цього, хочуть проявити неабияку геройство», і показати, на що вони здатні. На превеликий жаль, багато такі випадки спроб доставки знахідки» мають трагічні наслідки.
Не так давно, особливо, у тих школярів, які навчаються та проживають на околиці міст, або в селах, пішла мода «розведення» диких тварин у неволі. З одного боку, здавалося б, нічого в цьому поганого немає. Але, давайте «копнемо глибше.
Відразу стає зрозуміло, що далеко не кожен лісовий мешканець захоче жити в неволі.
Відомий випадок, коли школярі, зайшовши глибоко в ліс, який знаходився далеко від села, випадково наткнулися на ведмежу берлогу. Там вони виявили двох маленьких ведмежат. І, звичайно ж, вирішили взяти їх до себе додому, не підозрюючи, на яку смертельну небезпеку, вони себе піддають.
Їм неймовірно пощастило, що «мами» малюків не було поблизу. Вона полювала, щоб принести діткам, поїсти.
Яке ж було здивування, коли ввечері, загавкали всі собаки в селі, а біля двору, в якому знаходилися маленькі ведмежата у вольєрі, пролунав голосний рев розлюченої тварини.
Дорослим довелося викликати МНС, щоб фахівці приспали ведмедицю, після чого, разом з малюками, відвезли її назад у ліс і випустили.
Висновок з цих випадків, дуже простий. Перш, ніж почати чимось захоплюватися чи займатися, необхідно порадитися з дорослими. Адже, як відомо, краще знати, ніж не знати!
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 06.10.2017
|
Переглядів: 489
| Рейтинг: 0.0/0 |
|