Як не стати посміховиськом у однолітків? (Твір – міркування)
Давайте, для початку, уявімо собі таку ситуацію. Йде учень старших класів. Неохайний, зарослий, одна лямка від рюкзака відірвана, куртка брудна, у вапні (найімовірніше, він десь обтерся об стіну), хода не впевнена, сутулий. Не минуло й півхвилини, як однолітки починають реготати. Хтось ззаду, непомітно підкравшись, дає йому шикарного «пендалю», після чого, сміх однолітків стає ще голосніше. Бідолаха навіть не намагається знайти кривдника, тим більше, постояти за себе, а поспішно ховається за найближчими дверима. Знайома ситуація?Це був, так званий, «шкільний ізгой» або «терпила».
Наступна ситуація. Іде інший старшокласник. Чітка і впевнена хода, голова гордо піднята, постава – «як струна», начищений і наглаженный, взуття виблискує, акуратно підстрижений і поголений, а за ним тягнеться стійкий «шлейф» модною туалетної води.
Проходячи повз однолітків, він тільки повертає голову в їхній бік, а вони вже поспішають до нього, і кожен намагається привітатися першим. Ніхто й слова не сміє сказати «впоперек». Це, так званий, «шкільний авторитет». І «величезне горе буде тому, хто посміє поставити під сумнів його слова або дії. Сомневающемуся загрожує дуже жорстка «темна», можливо, не один раз.
Як видно, різниця між ними величезна. Що ж необхідно зробити, щоб не опинитися в першій ситуації?
В першу чергу, необхідно зробити дуже поглиблену і осмислену «роботу над помилками». Переважна більшість школярів з першої ситуації, в першу чергу, звинувачують у цьому однолітків, а не себе. Це і є головна помилка. Найчастіше, «терпили» досить добре вчаться, дуже грамотні і ерудовані, але той «соматотип», який вони створили з себе, при цьому, абсолютно добровільно, неприйнятний для суспільства. Що ж потрібно робити в цьому випадку, щоб не виявитися «опущеним»?
В першу чергу – поважати себе і стежити за собою. Вже давно доведено, що якщо людина не поважає самого себе, то ніхто і ніколи його не поважати буде!
Ідеальних людей, як відомо, не буває. У кожного є якісь недоліки. Хто погано бачить, хтось, не правильно сидячи за партою, зіпсував собі поставу і т. д. Недоліки не варто виставляти, а необхідно приховувати. Більш того, їх необхідно спробувати виправити, поки це ще можливо в такому юному віці.
І, звичайно ж, необхідно вміти постояти за себе. «Добро повинне бути з кулаками!» Ця приказка вже багато раз довела свою правоту. Людина з гордістю і гідністю завжди був у пошані! Кривдникові, в обов'язковому порядку, необхідно дати жорстку і гідну відсіч.
Крім усього, необхідно бути постійним оптимістом, розвивати в собі почуття гумору. А якщо зайнятий якоюсь справою, то необхідно віддаватися йому повністю, щоб результат завжди був позитивним.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 25.02.2017
|
Переглядів: 576
| Рейтинг: 0.0/0 |
|