Як потрібно уявляти собі ринкові відносини? (Твір–міркування)
В даний час, більшість учнів, особливо старших класів, все більше цікавлять економічні та фінансові питання. Та що там говорити, адже це майже дорослі люди, і вони прекрасно бачать, як важко їх батькам. Багатьом затримують заробітну плату, а іноді і зовсім, відправляють у відпустку за свій рахунок або скорочують. Переважна більшість людей живе у величезному напруженні, і не має ніякої впевненості в завтрашньому дні.
На жаль, уряд не працює такими темпами, щоб економіка, як можна швидше перейшла від централізованого способу ведення, до ринкового. Хоча, якщо детально розібратися, то це єдиний вихід із ситуації.
Якщо у великих містах, ще хоч якусь роботу можна знайти, то в селах і селах з цим питанням повний «караул!» Особливо, в зимовий час.
Що ж таке, по суті, ринкова економіка?
Дуже багато хто, хто не розбираються в економіці, уявляють собі ринок в буквальному сенсі. Щось зробив, виніс на ринок і продаєш. Так, звичайно, деяка частка правди в цьому є, але все це представлено на самому утилітарно-примітивному рівні.
Адже, насправді, все набагато складніше. Ринкові відносини – це дуже складна економічна і фінансова системи, яка включає в себе багато чинників. Це і виробництво товарів першої необхідності, споживання, промисловості, надання послуг, банківські активи, платіжні засоби, засоби виробництва, знаряддя виробництва та багато всього іншого. Ну і, звичайно ж, сам збут! А, щоб збут був постійним, високим і повноцінним, товари і послуги повинні бути якісними.Само собою зрозуміло, що продавець повинен сплачувати податки з прибутку, в іншому випадку, працівники соціальної сфери не будуть з чого отримувати заробітну плату, пенсію, допомогу і т. д.
Існує ще одна дуже поширена помилка. По суті, вона зводиться до того, що коли два підприємця пропонують один одному різні послуги, а потім починають шукати тих, хто б реально зміг їх надати. А адже, як вже давно доведено на практиці, що головний закон ринку - не «Купи і продай», а «Зроби і продай».
Не будемо, так само, забувати про конкуренцію.
Дуже багато підприємці та бізнесмени постійно терзають себе питанням про те, як перемогти конкурентів. А адже тут все досить просто. Щоб споживач звернувся саме в цю фірму, а не в іншу, треба йому запропонувати той спектр товарів і послуг, які не зможе запропонувати конкурент. Природно, ціна так само, повинна бути адекватною, а не захмарною.
Багато підприємці та бізнесмени, які не до кінця розуміють суть ринкових відносин, починають штучне заниження цін (демпінг). Це фатальна помилка! Такий бізнес приречений на фіаско. В першу чергу, від такої фірми почнуть відвертатися конкуренти, партнери, постачальники і т. д., а за, порівняно, не великий період часу, така фірма втратить всіх клієнтів.
Підвівши підсумок вищесказаного, можна зробити висновок, що ринкова економіка – це , в першу чергу, свобода підприємництва, свобода вибору, грамотне ценоурегулирование, чесні і прозорі відносини між продавцем і покупцем, а потім вже інші чинники, які так само мають величезне значення у розвитку.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 21.02.2017
|
Переглядів: 605
| Рейтинг: 0.0/0 |
|