Як школярам реагувати на відмови батьків (Твір–міркування)
Всі ми в дитинстві, просячи щось у батьків, досить часто отримуємо відмову. Причин цьому може бути дуже багато. Немає можливості, не вистачає грошей, не та ситуація і так далі. Але є і більш складні та непередбачені ситуації, у яких потрібно вести себе гідно і , як кажуть, «з гордо піднятою головою». Але, стосується це не у відношенні до батьків, а, швидше за все, совладея зі своїми емоціями. Особливо, це стосується школярів середніх і старших класів.
Не варто говорити, що діти для батьків – це найдорожче, що у них є, і ніякі фінансові кошти з цим не порівнюються. Тим не менш, багато дітей, навіть з дуже багатих сімей, навідріз відмовляється це розуміти.
Найголовніший принцип – «Я вже дорослий». Старшокласник починає вимагати ключі від дорогого автомобіля і , природно, отримує відмову. Зрозуміло, що немає прав, досвід водіння відсутня, але у «чада» є величезне бажання «похизуватись» перед однолітками. Реакція може бути сама неординарна, аж до відходу з будинку.
Як же повинен реагувати старшокласник в цій ситуації?
В першу чергу, він повинен розуміти, що батько турбується про нього і про його безпеку. Адже, якщо «нащадок набідокурить», при цьому, досить серйозно, то відповідати і «відмазувати» його, доведеться саме, батьку.
Дещо схожа ситуація у тих старшокласників, у кого батьки військові, або співробітники правоохоронних органів. Тут вже, малолітній «зорро» намагається дістатися до табельної зброї, щоб показати одноліткам, який він «снайпер» На жаль, за статистикою, підсумки подібних «намірів» бувають вельми плачевні. А відповідати, на жаль, приходиться батькам.
Таких прикладів, як кажуть – «видимо-невидимо» . Так як же правильно вчинити школяреві в цій ситуації?
В першу чергу, дитина повинна зрозуміти, що батьки піклуються про її здоров'я, репутації і кар'єрі. Так само, він повинен тверезо і чітко оцінити свої сили і можливості.
Досить часто, діти не розуміють причини, чому вони отримують відмову за своїм вимогу. В першу чергу, це відбувається тому, що вимоги і прохання бувають нездійсненні або «захмарні».
До речі, дівчаток це стосується ні чим не менше. Для чого, наприклад, старшокласницю дороге прикраса з діамантами, та ще й щоб його в школу носить?
Дитина повинна розуміти, що не все те «актуально», що вважається необхідним на даний момент.
Уявімо іншу ситуацію. Дитина розуміє, що поки його прохання нездійсненна, наприклад, придбання досить дорогого гаджета, яка, на сьогоднішній день, батькам не по кишені. А чому б не переглянути власне рішення? Невже, саме ця модель актуальна на сьогоднішній день? Адже, якщо добре «поширюють» по сайтах, можна знайти на багато дешевше і на багато краще!
На жаль, не всім підліткам приходить така думка в голову. Переважна більшість вважає, що батьки їм щось шкодують.
А адже зрозуміло відразу, якщо батьки в чомусь відмовляють, то потрібно на них ображатися? Можливо, варто пошукати причину? Не виключено, що в самому собі?
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 06.02.2017
|
Переглядів: 494
| Рейтинг: 0.0/0 |
|