Вівторок
11.02.2025
05:30
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Як школяреві навчитися переживати невдачі? (Твір–міркування)

Як відомо, життя не складається з одних свят, розваг та перемог. Трапляються в житті такі, досить неприємні моменти, як провали, прорахунки, помилки, невдачі і т. д. Як навчитися їх переживати, як кажуть, «з гідністю», особливо школяреві? Навіть, як виявляється, їх і в дитинстві досить багато.

Невдало написав контрольну роботу, не викликали на уроці, який був дуже добре виучений, погано виступив на змаганнях, на конкурсі, і т. д. Всі ці обставини, як мінімум, дуже сильно псують настрій і можуть надовго вибити з колії навіть дорослої людини, не те, що школяра.

Буває, що учень може впасти в депресію, пропадає інтерес до улюбленого заняття, та й взагалі, до всього, що раніше приносило радість, насолоду. Іноді, здається, що весь світ знаходитися десь далеко, а ти один, і тебе всі покинули наодинці з твоєї невдачею.

Як же діяти в цьому випадку, і зробити так, щоб хоча б, настрій не було таким гнітючим? В першу чергу, необхідно налаштувати себе на позитив. Школяр повинен чітко усвідомити, що життя не складається з одних лише невдач і провалів. Всі ці обставини тимчасові, і не можуть тривати постійно.

Дуже хорошим «ліками», в цьому випадку, є гумор. Смішні розповіді, історії та анекдоти, досить швидко підвищать настрій і налаштують психологічний тонус. Коли настрій підвищився, тоді вже можна приступати до «розбору польотів».

Необхідно чітко, ще зі шкільних років, усвідомити для себе, що невдача – це одна зі складових успіху і досягнення поставленої мети. А не помиляється лише той, хто нічого не робить. Потрібно детально проаналізувати свої дії, і постаратися розібратися, в якому саме сегменті роботи, була допущена помилка, а головне – чому.

Багато школярів, розцінюють дрібні відмови товаришів, як невдачі, і часом, починають таїти злість і образу. Цього не можна робити ні в якому разі! Зрештою, людина не завжди може допомогти, і не варто на нього сердитися з цієї причини.

Найголовніше, що повинен зрозуміти школяр, і який висновок має зробити, це те, що невдачі необхідно використовувати для себе з максимальною користю. «Негативний результат – теж результат!» Такий результат існує для того, щоб людина зрозуміла, що він рухається до своєї мети «не в ту сторону».

Найчастіше, такий результат розцінюють, як поразка. Що ж, можна і так сказати. Але, як відомо, програвати необхідно з гідністю. Не дарма кажуть, що вміти програти, на багато складніше, ніж виграти. А школяр, з самих ранніх років, повинен знати і розуміти, що тільки той зможе досягти успіху, хто, спочатку, терпів поразки. Ті, хто це усвідомили зі шкільної лави, досягли величезних результатів в житті, стали успішними людьми, здобули популярність і визнання! 



Категорія: 11-й клас | Додано: 24.10.2016
Переглядів: 788 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar