Як школяреві навчитися переживати невдачі? (Твір–міркування)
Як відомо, життя не складається з одних свят, розваг та перемог. Трапляються в житті такі, досить неприємні моменти, як провали, прорахунки, помилки, невдачі і т. д. Як навчитися їх переживати, як кажуть, «з гідністю», особливо школяреві? Навіть, як виявляється, їх і в дитинстві досить багато.
Невдало написав контрольну роботу, не викликали на уроці, який був дуже добре виучений, погано виступив на змаганнях, на конкурсі, і т. д. Всі ці обставини, як мінімум, дуже сильно псують настрій і можуть надовго вибити з колії навіть дорослої людини, не те, що школяра.
Буває, що учень може впасти в депресію, пропадає інтерес до улюбленого заняття, та й взагалі, до всього, що раніше приносило радість, насолоду. Іноді, здається, що весь світ знаходитися десь далеко, а ти один, і тебе всі покинули наодинці з твоєї невдачею.
Як же діяти в цьому випадку, і зробити так, щоб хоча б, настрій не було таким гнітючим? В першу чергу, необхідно налаштувати себе на позитив. Школяр повинен чітко усвідомити, що життя не складається з одних лише невдач і провалів. Всі ці обставини тимчасові, і не можуть тривати постійно.
Дуже хорошим «ліками», в цьому випадку, є гумор. Смішні розповіді, історії та анекдоти, досить швидко підвищать настрій і налаштують психологічний тонус. Коли настрій підвищився, тоді вже можна приступати до «розбору польотів».
Необхідно чітко, ще зі шкільних років, усвідомити для себе, що невдача – це одна зі складових успіху і досягнення поставленої мети. А не помиляється лише той, хто нічого не робить. Потрібно детально проаналізувати свої дії, і постаратися розібратися, в якому саме сегменті роботи, була допущена помилка, а головне – чому.
Багато школярів, розцінюють дрібні відмови товаришів, як невдачі, і часом, починають таїти злість і образу. Цього не можна робити ні в якому разі! Зрештою, людина не завжди може допомогти, і не варто на нього сердитися з цієї причини.
Найголовніше, що повинен зрозуміти школяр, і який висновок має зробити, це те, що невдачі необхідно використовувати для себе з максимальною користю. «Негативний результат – теж результат!» Такий результат існує для того, щоб людина зрозуміла, що він рухається до своєї мети «не в ту сторону».
Найчастіше, такий результат розцінюють, як поразка. Що ж, можна і так сказати. Але, як відомо, програвати необхідно з гідністю. Не дарма кажуть, що вміти програти, на багато складніше, ніж виграти. А школяр, з самих ранніх років, повинен знати і розуміти, що тільки той зможе досягти успіху, хто, спочатку, терпів поразки. Ті, хто це усвідомили зі шкільної лави, досягли величезних результатів в житті, стали успішними людьми, здобули популярність і визнання!
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 24.10.2016
|
Переглядів: 788
| Рейтинг: 0.0/0 |
|