Як школяреві, підробляючи на канікулах, не залишитися «з носом?»
Твір-роздум на тему «Як школяреві, підробляючи на канікулах, не залишитися «з носом?»», 11-й клас
Настала сама довгоочікувана пора для всіх школярів – літні канікули. Звичайно ж, переважна більшість сприймають літо – відпочинок, подорожі, нові враження, знайомства, відчуття і т. д. В принципі, так воно і було в радянські часи. Зараз же, на жаль, все кардинально змінилося. І, не в кращу сторону. «Завдяки», досить складною і не стабільної економічної та фінансової ситуації, переважна більшість школярів, особливо старшокласників, сприймають літо, як «море» вільного часу для підробітку, а не для відпочинку.
Багато хто може заперечити: що ж у цьому поганого, що дитина не бажає клянчити гроші у батьків, а намагається заробити сам? На жаль, з огляду на «чесність» багатьох роботодавців, школяр може «пройти на дядю» все літо, і не отримати ні копійки! Адже, як відомо, ніхто не оформить неповнолітнього, офіційно. А у «оформлених», подібним чином, прав, як кажуть, «як кіт сплакнув».Кілька років тому, в одному з російських міст, сталася історія, яка може слугувати наочним, і дуже повчальним прикладом для тих старшокласників, які бажають підробити влітку не перевірених роботодавців.
Старшокласник, успішно склавши іспити, вирішив підзаробити на найближчій будівництві. Там будувався великий багатоповерховий будинок. Знайшовши «головного», школяр без праці домовився влаштуватися на посаду підсобника, так як мав міцну статуру, так і гроші були потрібні. Ось тільки, не збентежив його один факт: «роботодавець» поставив умову, що розрахується відразу, за три місяці, в кінці серпня, так як «спонсори», «підводять з фінансуванням».
Старшокласнику варто було б насторожитися, так як це пряме порушення трудового законодавства, так і, договір йому, ніхто не запропонував підписати. Все було в усній формі. Не збентежив його і той факт, що, вже працюючи, він не побачив жодного «земляка». Практично, всі працівники були з «братніх східних сонячних республік». Батькам, природно, він нічого не сказав. Тільки пообіцяв, що в кінці літа, сам собі купить новий модний гаджет. Ще б пак, адже «роботодавець» пообіцяв йому 60 тис. рублів за 3 місяці роботи! І тут, «засліплений» сумою, школяр, не насторожився.Невже не зрозуміло, що ніхто не буде платити такі гроші за простій, не кваліфікована праця?
Нещасний підліток, нічого не підозрюючи, працював щосили три місяці, мріючи, як він буде похвалитися перед однолітками, у вересні, новеньким мобільним телефоном. Але, як відомо, долю дуже важко перехитрити. Коли настав час розрахунку, «роботодавець», просто вигнав його втришия, пригрозивши, що подасть на нього в Суд за зіпсовану техніку та інструмент. І свідки знайдуться.
Нещасному старшокласнику нічого не залишалося, як все розповісти батькам. Ті, звичайно ж, відразу звернулися в міліцію, але там лише розвели руками: нічого не можемо зробити. Підлітка ніхто працювати не змушував, він все робив добровільно. А з приводу оплати праці... Так, ні ж офіційного письмового підтвердження. А слова, як відомо, до справи не пришиваються». Та й будівельники не підтверджують той факт, що він все літо там працював.
Одним словом, так нічого довести не вдалося. Так, варто, шукати таку роботу, не порадившись з батьками, і не оповістивши їх?
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 14.06.2018
|
Переглядів: 984
| Рейтинг: 0.0/0 |
|