Як школяреві стати особистістю? (Твір–міркування)
Школярі старших, а то й, найчастіше, вже і середніх класів, все частіше, останнім часом, починають замислюватися, як виділитися в сірій, однорідної масі соціуму, і зробити так, щоб їх помітили і визнали? Простіше кажучи, діти замислюються про те, як стати справжньою особистістю, і не «загубитися» у величезному натовпі людства.
Школярі часто задають питання своїм батькам, чому одних людей називають особистостями, а інших – взагалі ніяк. Відповідь на це питання, не так вже простий, як здається насправді.
Різновидів особистості є досить багато. Кожного, хто досяг цього соціологічного статусу, можна «підігнати» під такі поняття, як сильна особистість, талановита, харизматична, яскрава, вольова, темна, безформна, страшна, одіозна, імпозантна, екстравагантна і т. д. Цих категорій, насправді, дуже багато. Як же стати такою людиною, щоб оточуючі люди, без перебільшення, назвали того, чи іншої людини, особистістю? А вже, тим більше, такою особистістю, про яку би, став говорити весь світ, і все б цієї людини ставили в приклад?
Насправді, як вже давно довели вчені-психологи, соціологи і т. д., можливості людини, практично безмежні. Ці можливості, в більшості випадків, обмежуються бажанням самої людини.
В першу чергу, щоб люди людини визнали, необхідно робити добро. І вчитися цьому, і починати подібну діяльність, необхідно зі шкільної лави.
Щоб стати видатною людиною в житті, власне, особистістю, необхідно, як мінімум, цю життя любити. Любити всією душею. Необхідно проживати кожен день з таким почуттям, ніби він останній, і прагнути зробити якомога більше хорошого і корисного.
Так само має велике значення, як зробити правильний вибір. Наприклад, учень прийшов зі школи, приготував домашнє завдання, і сів за свою улюблену комп'ютерну гру. Але тут приходить втомлена мати з роботи, і просить збігати в магазин, так як вона закрутилася, і забула купити деякі продукти.
Який вибір повинен зробити дитина? Однозначно, якщо він прагне стати особистістю, він повинен кинути свою гру, і сходити в магазин. Це яскравий приклад того, як робити правильний вибір і виставляти пріоритети у своїх діях.
Так само, дуже впливає на формування майбутньої особистості, те оточення, в якому живе школяр. Якщо, наприклад, його оточують двієчники, ледарі, або того гірше, йому необхідно негайно «зав'язати» спілкування з подібним контингентом. Рано чи пізно, він стане таким же, як і вони, і тоді йому ніколи не стати особистістю. Мало того, школяр, будучи вже дорослою людиною, може скотитися «на дно».
Школяру не варто боятися виділятися з натовпу. Поняття «особистість» передбачає сильне виділення із загальної маси. Досягнувши певних результатів, і визнання людей, людини починають впізнавати і ставити в приклад.
А ось тих, хто нещадно критикує, необхідно обходити десятою дорогою. У переважній більшості випадків, це роблять ті, хто нічого не досяг у житті і просто заздрить. Варто помітити, що буде сипатися тільки критика, без єдиного конструктивного ради чи пропозиції.
Підсумувавши вищесказане, можна зрозуміти, що особистістю можна стати, і, навіть, необхідним. Хоча шлях цей дуже складний, тернистий, і вимагає великих зусиль. Тим не менше, дуже багатьом людям, вдалося стати знаменитими і визначними особистостями.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 19.10.2016
|
Переглядів: 690
| Рейтинг: 0.0/0 |
|