Як школяру не потрапити на вудку шахрая? (Твір–міркування)
Шахрайство, на сьогоднішній день, стало мало не бичем сучасного суспільства. Його масштаби, мабуть, перевершили масштаби корупції. На превеликий жаль, на сьогоднішній день, шахрай – це дуже розумний, грамотний, ерудований і всебічно розвинена людина, який постійно вдосконалює свою «майстерність». Дізнатися його з натовпу, практично, неможливо. Шахрай, як правило, має понад презентабельний вигляд, ввічливий, а головне – відмінно знає психологію, і є неперевершеним майстром прямих переговорів.На його хитрощі, з легкістю, трапляються навіть, дорослі і досвідчені люди, не кажучи вже про школярів.
Чому так відбувається, що саме школярі стають самим «ласим шматочком грошового пирога», для пройдисвітів? В першу чергу, у дітей ще не розвинене свідомість та асоціативне мислення, немає життєвого досвіду, а головне, практично відсутня системно-векторне мислення. Саме таке архитипичное стан і на руку брехунові. У цьому стані дитина, так і дорослий, сам, з власної волі, віддає гроші аферистові. Адже, головне завдання будь-якого кидали – видобуток матеріальних засобів. Не гребує він і коштовностями, або іншими дорогими речами, як, мобільний телефон наприклад.І йому глибоко наплювати, що батьки дитини, можливо, збирали на нього цілий рік, а то і більше, щоб привітати своє чадо з Днем народження або іншим святом.
Який ще арсенал шахрая, з яким він, з такою легкістю, заволодіває чужими цінностями? Не складно здогадатися, що це звичайний людський страх. Це абсолютно нормальна реакція людської психіки, на неординарну ситуацію, і, саме ця обставина, використовують аферисти, прекрасно знаючи, що людина на це «поведеться». А школяр – тим більше.
Прикладів обману школярів дуже багато. Це і продаж «чарівних молитов і заклинань», щоб не робити уроки, і продаж «чудових засобів» від юнацьких вугрів і для схуднення, різні «додатки» до телефону, щоб «просвічувати» екзаменаційні квитки і т. д.
Не варто загострюватися на прикладах, а краще з'ясувати, як не попастися на вудку.
Найголовніше-це зрозуміти те, що необхідно забути про таких якостей, як жадібність і лінь! Саме вони допомагають шахраєві з легкістю придушити опір жертви. А страх, в свою чергу, блокує свідомість і здоровий глузд.
Ще з дитинства батькам необхідно вчити свою дитину, щоб він завжди все ретельно перевіряв, і ніколи не збирав дані з смітників». Ще одна якість, яку необхідно розвивати у дитини з самого дитинства – це вміння сказати «ні». У цьому випадку, шахраю буде на багато складніше блокувати свідомість дитини. Ну і, звичайно, ні в якому разі, не контактувати з незнайомими людьми, особливо тоді, коли вони пропонують неймовірно високу вигоду, і, при цьому, особливо-то й робити нічого не потрібно. У 99,999%-х випадків, подібні пропозиції – справжній обман!
І ще. Якщо створюється така ситуація, школяр не повинен намагатися її вирішити сам, а повинен негайно повідомити про це батьків, вчителів, а ще краще – правоохоронний органи.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 12.10.2016
|
Переглядів: 542
| Рейтинг: 0.0/0 |
|