Як школяру не стати жертвою шахрая
Твір-роздум на тему «Як школяру не стати жертвою шахрая», 11-й клас
На жаль, у наш, дуже не спокійний час, з точки зору економіки і фінансів, ніколи не можна вірити людям на слово, тим більше, довіряти абсолютно не знайомим. В першу чергу, про це добре повинні знати школярі, особливо старшокласники та старшокласниці. У той час, коли дорослі перебувають на роботі, а підліток зайнятий підготовкою уроків, досвідчені шахраї, які націлені на прибуток, дуже добре знають, що школяра «опростоволосить» на багато легше, ніж дорослого.
Як відомо, школярі, особливо старшокласники, обожнюють сидіти в соціальних мережах, і додавати до себе в друзі, кого попало. На жаль, іноді, віртуальне спілкування може перейти в реал. Найчастіше, з дуже негативними наслідками.
Перше, що необхідно знати школяру, так це те, щоб він ніколи, і ні під яким приводом не відкривав двері не знайомим людям. Тим більше, чудово знаючи, що ніхто їх не запрошував.
Шахрай, або навіть, зловмисник, може бути ким завгодно: сусідом знизу, «дядьком/татом» однокласника або однокласниці, і, навіть, дільничним. На жаль, на сьогоднішній день, «обзавестися» поліцейської формою і більш-менш «натуральним» посвідченням, не складає жодних проблем.
Наберіть однокласника або однокласницю, запитайте, як звуть батьків або родичів. Врешті-решт, не полінуйтеся набрати батьків, і з'ясувати, хто це, і навіщо завітав. Не полінуйтеся зателефонувати сусідам, щоб вони вийшли на сходову клітку. Шахрай дуже не любить свідків.
З приводу «дільничного» дещо складніше. Обов'язково так само, треба покликати сусідів та зателефонувати до найближчого відділення поліції, щоб з'ясувати прізвище дільничного, який обслуговує цю територію. Таку інформацію вам зобов'язані надати. Якщо ж, не хочуть, просто школяр або школярка, можуть сказати, що їх життю загрожує небезпека, і тоді поліція вже зобов'язана прийняти виклик і виїхати за адресою.
Те, що не знайомих людей не можна впускати в дім, то це зрозуміло. Але, що ж робити, якщо це все ж сталося? Адже, більшість підлітків дуже довірливі, і шахраї прекрасно знають про це.
Найголовніше – це не залишати не знайомої людини самого в кімнаті, і ніколи (!!!) не повертатися до нього спиною. Дуже хороший варіант – покликати до себе додому когось із старших сусідів, бажано, чоловіків (кілька).
Ні в якому разі не можна показувати документи батьків і свої, тим більше, давати їх в руки не знайомому людині. І вже, тим більше не можна дозволити, щоб той переписав дані під яким-небудь приводом.
Те ж саме стосується банківських карт. Пам'ятайте, не один дорослий чоловік не буде вимагати з дітей борги, якщо батьки дійсно, їм щось винні!
Якщо дорослий каже, що тато чи мама повинні йому грошей, і просить дати дані карти, знайте – перед вами аферист!
Так само, не варто міняти гроші в незнайомих людей, навіть, однолітків, давати в борг і вже, тим більше, нічого не можна підписувати. В першу чергу – порожні аркуші.
Якщо старшокласник буде чітко використовувати вищесказане, то обдурити його буде вже, на багато складніше.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 02.02.2018
|
Переглядів: 836
| Рейтинг: 0.0/0 |
|