Вівторок
11.02.2025
05:29
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Як виховати в собі силу волі (Твір-міркування)

Ні, швидше за все, в світі, жодного людини, який би не хотів виховати в собі таке необхідне в житті якість, як сила волі. Але чи справді так все просто, як здається, насправді?

Є дуже відоме, «крилатий» вислів: «Якщо людина починає вчитися грати на фортепіано після 60 років, то свій перший сольний концерт, він дасть, уже на тому світі!» Яке це відношення має до виховання сили волі? Як не дивно, саме безпосереднє! Це якість вже неможливо розвинути, коли чоловікові за 50 і більше. Його треба розвивати з самого дитинства. Це справа не «двох-трьох місяців», а багатьох років.

Людина, у якої сильно розвинена сила волі, може, практично, все. Він здатний досягти самих високих, часом, неймовірних результатів.

Чому необхідно виховувати цю якість, саме, з раннього віку? Справа в тому, що в зрілому віці, у людини встановлюються власні стереотипи, звички, можливо – догми і т. д., які здорово заважають виховати це якість. В цьому випадку, можливо, пройдуть роки, поки людина виховає в собі цю якість. Переважна більшість «ламається» на перших зусиллях.

Основна помилка у школярів, при вихованні в собі вила волі, це та, коли вони плутають волю і насильство. Особливо, це стосується школярок старших класів, коли вони, намагаючись вибудувати» фігуру, виснажують себе тривалими дієтами, непосильними фізичними навантаженнями, і т. д. Це грандіозна помилка! Сила волі та насилля над собою, ніколи не мали нічого спільного.

Щоб зрозуміти глибше, можна сказати так, що воля – це строго обдуманий, усвідомлене і високо відповідальне ставлення до себе і до свого організму. А ось, насильство, навпаки, пригнічує це почуття, і, з часом, викорінює його повністю.

Є два обов'язкових компоненти, які необхідні для виховання цієї якості: повна відсутність ліні і високий позитив до себе.

Так що ж потрібно для того, щоб виховати в собі цю якість?

В першу чергу, потрібно знати, що сила волі формується у свідомості. Для цього, необхідно вказати не менше 50-і причин, для чого вона вам потрібна, і що ви отримаєте, коли виховаєте в собі це почуття.

Після цього, уявіть собі, від яких не потрібних якостей ви позбудетеся, розвинувши силу волі. Краще всього, викладіть це на папері. Таких пунктів, повинно бути не менше 50-і, а чим більше – тим краще. Далі, намагайтеся моделювати ситуації по досягненню своєї мети, а головне, знайдіть причини цього досягнення, власне, мотивацію.

Частіше займайтеся самонавіюванням. Наприклад: «Я зможу вирішити це завдання без сторонньої допомоги», «Я сам напишу твір на таку-то тему, і не буду списувати» і т. д.

Дуже добре допомагає у вихованні цієї якості, пунктуальність і обов'язковість. Намагайтеся ніколи не спізнюватися, краще – виходьте раніше. Якщо щось пообіцяли – обов'язково виконуйте. Ніколи не обіцяйте, свідомо знаючи, що ви не зможете допомогти або виконати свою обіцянку. Виконуючи ці умови, можна досягти високих результатів, за, порівняно, не дуже великий проміжок часу, і сила волі, з роками, у вас буде міцніти і наростати. 



Категорія: 11-й клас | Додано: 06.10.2016
Переглядів: 1176 | Рейтинг: 4.0/1


Всього коментарів: 0
avatar