Як змусити себе вчитися після канікул? (Твір–міркування)
Ось і закінчилися Новорічні канікули, яких всі діти так довго чекали, і настав час починати навчання. І, якщо школярам молодших класів, це ще не так складно зробити, то старшокласники вже починають відчувати деякі труднощі з «розгойдуванням», після Новорічного «привалу».
Що ж потрібно зробити в першу чергу, щоб перебудувати себе з «відпочинку» на повноцінне навчання?
В першу чергу, як показує багаторічна практика, необхідно поставити собі чітку мету, яку необхідно здійснити до літа. Наприклад: «як підтягнути деякі предмети», або «як би закінчити на відмінно друге півріччя» і т. д. Якщо це випускний клас, то тут мета вимальовується досить чітко. В першу чергу, це успішна здача ЄДІ і вступ до ВУЗУ.
Так само, величезну роль відіграє мотивація, особливо, матеріальна. Багато батьків розуміють це, і, щоб змусити свої чада добре вчитися, ставлять ультиматум. Наприклад: «Якщо хочеш мати 7-й айфон до початку літа, закінчи друге півріччя на відмінно!» Треба сказати, що така мотивація дуже дієва, і багато в буквальному сенсі, «геть лізуть зі шкіри», щоб досягти цього результату. На превеликий жаль, далеко не всі батьки мають можливість, щоб ставити подібні ультиматуми.
Так само, дуже добре стимулює «перспективна мотивація». Мається на увазі те обставина, що якщо школяр буде дуже добре вчитися, він зможе вступити в престижний ВУЗ, після чого, влаштуватися на хорошу роботу і отримувати досить пристойну зарплату.
Наступним, досить вагомим фактором «направлення на навчання», є облаштування місця для приготування уроків. Необхідно викинути непотрібні речі, які будуть відволікати від занять. В першу чергу, це стосується комп'ютера або ноутбука з улюбленими «стреляками-пулялками», до яких так звикли за канікули. Техніку, краще всього, перекласти в іншу кімнату. Природно, необхідно усвідомити собі золоте правило: спочатку уроки, потім ігри!
Крім цього, учень повинен ставитися до себе строго, але справедливо. Не варто вважати себе» самим розумним, навіть, якщо навчання йде дуже добре, але і занижувати свої переваги і можливості теж, ні в якому разі не можна, інакше можуть почати розвиватися різні комплекси неповноцінності.
І найголовніше в цьому питанні те, що не варто дуже сильно переживати при невдачах. Якщо була отримана негативна оцінка, то треба об'єктивно проаналізувати, чому вона була отримана. Якщо , банально, урок не був вивчений, і «куля» влучила в «яблучко» (викликали!), то це одне, але якщо, учень вчив урок і не відповів належним чином, то, швидше за все, необхідно цю тему пройти ще кілька разів, щоб до кінця зрозуміти і осмислити.
Дуже хороший рада дають ті, хто відмінно навчається. Щоб менше витрачати часу вдома на приготування уроків, треба уважно слухати на уроці те, що пояснює вчитель, а при виникненні питань, обов'язково запитувати.
І останній «прийом», який радять «бувалі». Не займатися ні чим більш, поки не готові домашні завдання. Тут, як кажуть, ловиться «двох зайців»: і уроки готові і сила волі тренується.
Якщо учень буде використовувати хоча б ці способи, то він досить швидко перебудуватися з канікулярного режиму, режим повноцінного та плідного навчання.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 16.01.2017
|
Переглядів: 652
| Рейтинг: 0.0/0 |
|