Вівторок
11.02.2025
05:31
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Яким не варто бути

Твір–роздум на тему «Яким не варто бути», 11-й клас

Як себе вести в тій, чи іншій ситуації, і, взагалі, вести себе в суспільстві, кожен, природно, вирішує сам для себе. Але, звичайно ж, існують загальноприйняті норми поведінки, і, звичайно ж, з ними треба рахуватися. Але і тут, далеко не всі згодні з подібними нормами.

Все частіше, як себе вести в суспільстві, і як себе поставити, замислюються старшокласники. Природно, «черпаючи приклади» дорослих. В першу чергу – батьків.

Про батьків необхідно сказати кілька слів окремо. Коли вони бачать, що їхні діти вже далеко не грудного віку, і навіть, не дитсадівського, вони повинні чітко для себе з'ясувати, що дитяче сприйняття – це, свого роду, «бездонна губка». Воно вбирає буквально все. І ось тут необхідно постаратися, щоб «усе було, як можна частіше, позитивним. Адже, це той «багаж» поведінки, який діти понесуть з собою в життя.

Навіть, проста банальна сварка з сусідами може викликати досить глибокі враження у підлітка, які він може пронести з собою все життя. Ситуацій може бути багато. Сусід припаркував машину на батьковому місці, загородив мотлохом вхід в сарай, або того гірше, щось поцупив звідти. Життя, як кажуть, непередбачувана. Виникають сварки, бійки, і, навіть, заяви в суд. Колись, дружні сусіди можуть стати ворогами.

Але, у батьків на багато простіше запитати, як правильно вчинити. На багато складніше, коли є наочний приклад чужих людей.

Наприклад, старшокласники, повертаючись зі школи, бачать людину, яка, м'яко кажучи, перебрав у вживанні спиртного. Він, бідолаха, не те, що «на двох», а «на чотирьох» вже не тримається. На жаль, більшість школярів вважає такий вчинок – ознака «дорослості».

Пройдуть роки, і вони зрозуміють, що це не дорослішання, а просто банальна відсутність почуття міри!

Інша, досить поширена ситуація. Водій маршрутки не бажає везти жінку, яка надає пільгове посвідчення. Ще б! Адже, якщо він посадить її, то для того, хто заплатить реальні гроші за проїзд, вже не залишиться місця.

Школярі, які бачать цю справедливу картину, намагаються довести водієві, що той не правий, на що той відповідає, що це не їх справа, малі ще, і, якщо будуть багато обурюватися, то й зовсім, пішки підуть.

Подібних прикладів можна навести ще десятки тисяч, якщо не мільйонів. Яким же, все-таки, не варто бути?

Не варто бути тим, від якого, у буквальному сенсі, відвернеться суспільство. Тим, при згадці імені якого, люди почнуть обурюватися і плюватися, в буквальному сенсі. Тим, від якого навіть, відвернуться рідні та близькі.

Як відомо, репутація втрачається дуже просто, і вкрай важко заробляється. Так, для чого її тоді, втрачати?



Категорія: 11-й клас | Додано: 26.12.2017
Переглядів: 521 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar