Легко залишатися самим собою? (Твір–міркування)
Цим питанням задаються, практично, всі старшокласники. У цьому віці починають формуватися основні життєві позиції, власний світогляд. Формується власну думку на ту чи іншу ситуацію. Так само, школяр намагається навчитися приймати правильне рішення, в залежності від різних обставин.
Величезне значення в цьому випадку має оточення школяра. На жаль, вона далеко не завжди те, яким має бути. Дуже добре, якщо дитину оточують ті люди, які мають мету в житті, які хочуть чогось досягти і добитися. Далеко не у всіх випадках має місце подібна ситуація.
Так само, величезну роль у вихованні власної думки, відіграють батьки школяра. Вони повинні обов'язково бути в курсі, з ким спілкується школяр, які в нього друзі, є заздрісники і недоброзичливці. Досить часто, надто «турботливі» батьки, здійснюють одну й ту ж помилку. І, що найсумніше в цьому, так це те, що вони вважають себе абсолютно правими. Однак, якщо розібратися детальніше, то це не так.
Уявімо собі ситуацію, наприклад, що школяра починають оточувати, м'яко кажучи, зовсім не ті люди, з якими можна спілкуватися. Кажучи простіше – «погана компанія». Батьки, як можуть, починають діяти. Вони починають припиняти спілкування дитини з ними, намагаються перевести в іншу школу, переїхати в інший район і т д. Але, хіба це вихід із ситуації? Звісно, ні! «Заборонений плід завжди солодкий!» Навряд чи можливо оскаржити дію і зміст цієї приказки.Як показує багаторічна практика, чим більше дитині забороняй спілкуватися з тими чи іншими людьми, тим більше він це буде робити!
На багато продуктивніше й ефективніше буде пояснити школяреві, бажано, «авторитетних» прикладах, що поведінка, до якого він прагне, і яке йому хоче нав'язати компанія – просто неприпустимо. Якщо він буде вести себе подібним чином, і буде брати приклад з тих, «кого не треба», то у нього дуже мало перспектив «зайняти місце під сонцем». Простіше кажучи, школяр повинен сам зрозуміти, що спілкування з такими «друзями» йому просто не потрібно.
Так само, школяр повинен розуміти, що, такий як він, на всій планеті, тільки він! Простіше кажучи, не варто наслідувати всім і кожному. В кожній людині є щось те, що є тільки у нього. Звичайно, іноді це дуже важко виявити. Але, з часом, людина, все-таки розуміє, що зовсім не обов'язково когось наслідувати. Необхідно бути «самим собою».
Звичайно, вікові особливості шкільного періоду такі, що кожен намагається копіювати своїх однолітків. Можливо, з одного боку, це принесе свої позитивні сторони. Але, не варто копіювати і уподібнити ті дії, які взагалі не приносять користі, а іноді і зовсім, вважаються протизаконними.
Звичайно, ніхто не говорить про те, що залишатися самим собою, навіть в самих складних і непередбачуваних ситуаціях, дуже просто. Але, якщо логічно розібратися, то це абсолютно правильно!
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 19.04.2017
|
Переглядів: 600
| Рейтинг: 0.0/0 |
|