Проблема ставлення до птахів і тварин
Для багатьох мисливець – це людина, що займається полюванням і добуває їжу. Але іноді мисливець вбиває заради власної забави, йдучи проти своєї совісті.
У тексті Р. Н. Троепольского піднімається проблема ставлення до птахів і тварин.
Автор розкриває дану проблему, розмірковуючи про почуття мисливця, які відчуває він після вбивства вальдшнепа. Мисливець розуміє, що він убив птицю дарма, що це тільки заради Біма, щоб він не втратив мисливські навички. Автор, описуючи думки героя про «осад на душі», підкреслює, що його герой йде на угоду з совістю. Р. Н. Троепольскій схвильований тим, що марне вбивство птахів і тварин неприпустимо, тому що, вбиваючи їх, людина йде проти своєї совісті і почуття жалості до них.
Я згоден з думкою автора, тому що важливо розуміти, що, вбиваючи тварин і птахів заради власної забави, ти стаєш браконьєром. Людиною, що йде проти своєї волі і совісті.
Наприклад, в оповіданні в оповіданнях «Цар-риба» В. П. Астаф'єва в оповіданні «Летить чорне перо» ми бачимо приклад того, як люди гублять природу, заради власної вигоди і забави. Люди хочуть виловити якомога більше риби, особливо цінної стерляді, і як слід насолодитися довколишньою природою. Автор, описуючи результати відпочинку туристів, підкреслює жорстоке поводження з природою. Браконьєри з селища Чуш взагалі не розуміють: навіщо дивитися на птахів, милуватися ними. Особливо жорстоко вони відносяться до птахів.Автор, описуючи фрагмент, коли велика кількість птахів просто викинули, через нестачу холодильників, підкреслює те, що люди беруть собі набагато більше, ніж їм потрібно. Тільки пізніше, коли птахи знаходилися на межі зникнення, люди стали замислюватися про це. Так браконьєри вбивають тварин і птахів заради власної вигоди
Крім того, у творі «Навіщо я вбив деркача» В. П. Астаф'єва ми бачимо, як хлопчисько захлеснув вудилищем тікала від нього птицю. Хлопчик, розглядаючи мертву птицю, відчуває почуття жалю до неї. Розуміє, що він зробив це даремно. Описуючи птицю, автор підкреслює, безглуздість загибелі птиці, «як зелений лист, загубленный морозом». Помітивши, що птах без ноги, почуття жалості переповнює хлопчика, тому він одразу починає руками розгрібати ямку для її тіла. Почуття провини варто було за хлопцем все його життя.
Таким чином, кожен повинен розуміти, що марне вбивство птахів і тварин неприпустимо. Вбиваючи тварин заради забави, людина йде на угоду зі своєю совістю.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 03.12.2016
|
Переглядів: 5754
| Рейтинг: 0.0/0 |
|