Що додає читацький досвід?
"Якщо прочитаєш що-небудь, то із прочитаного запам'ятай собі головну думку. Так поступаю і я: з того, що я прочитав, я обов'язково що-небудь відзначу", - говорив Луцій Анней Сенека, римський філософ-стоїк, поет і державний діяч.
І, дійсно, Читацький досвід - це отримання нових знань, навичок, умінь. Читання допомагає нам вчитися на помилках героїв якої-небудь книги, робити висновки на основі сюжету твору і розширювати свій кругозір.
Читацький досвід додає життєвому шляху людини дуже багато корисних якостей. Читач, прочитавши яку-небудь книгу, робить висновки на основі вчинків героїв і сформованих ситуацій, намагається не повторювати помилок головних героїв творів, вчитися бути розважливим і уважним.
Наведу у приклад роман Федора Михайловича Достоєвського, російського письменника, філософа, публіциста "Злочин і покарання". В даному романі описується тяжкий злочин головного героя книги, Родіона Раскольникова, а саме вбивство старої лихварки. Розкольників вчиняє вбивство заради лише докази своєї правоти, для докази правильності своєї теорії про "створіння тремтячих" і "право мають". Він вважав, що він ставиться до людей "право мають", але після вбивства їм старої розуміє, що він не прав, як і його теорія.Родіон Розкольників довгий час мучився, не знаходив собі місця, злочин ніяк не виходило у нього з голови. "Розкольників дивився на все з глибоким подивом і з тупим безглуздим страхом. Він вирішив мовчати і чекати: що буде далі? "Здається, я не в маренні... здається, це справді...". Саме на вчинок Раскольникова читач може навчитися не робити поганих вчинків заради докази своєї правоти й правдивості своїх вигадок, думок.
Другим прикладом впливу читацького досвіду на життєвий досвід може послужити повість "Капітанська дочка" Олександра Сергійовича Пушкіна, російського поета, драматурга, прозаїка. У творі вітчизняної літератури одним з головних героїв є Олексій Іванович Швабрин, антагоніст Петра Андрійовича Гриньова, - «молодий офіцер невисокого зросту з смаглявим обличчям і чудово негарним» і волоссям, які «чорні як смола». Швабрин, при нападі Омеляном Пугачовим на фортецю, в якій вони жили, зрадив присязі і перейшов на бік бунтівників.За зраду своїй країні Швабрин в кінці повісті постає перед читачем в ланцюгах, як один з бунтівників Пугачова. На основі вчинку Швабрина ми можемо зробити висновок, що зрада своєї країни, своєї Батьківщини і приєднання до бунтів призводить до дуже плачевних наслідків.
Таким чином, читацький досвід допомагає нам, читачам, вчитися на помилках героїв літературних творів і намагатися не робити їх.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 24.11.2016
|
Переглядів: 556
| Рейтинг: 0.0/0 |
|