Вівторок
11.02.2025
12:15
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Що додає читацький досвід життєвому досвіду?

Книга може стати ліками від душевного болю, кращим другом, мудрим учителем і добрим порадником. Важко переоцінити внесок літератури в наше життя.

Літературні твори часто порушують морально-етичні питання, з якими кожному з нас у свій час доведеться зіткнутися в житті. Наприклад, «Над прірвою в житі» Джерома Селінджера – книга, що описує непростий період дорослішання, коли людина визначає свою систему цінностей. Це твір допомагає зрозуміти, що в світі нам доведеться зіткнутися з тим, що може не сподобатися. Такі твори підготовляють нас до дорослого життя і допомагають розпрощатися з дитячим баченням світу.

Література допомагає розвивати здатність роздумувати і аналізувати, а також жвавість розуму. Наприклад, наукова фантастика навряд чи допомагає в повсякденному житті, але вона піднімає питання, які не можна ігнорувати. Наприклад, потрібно йти до мети будь-якою ціною? Чи зможуть люди змінити світ і освоїти інші планети, не позбувшись від власних пороків? Така література вчить нас дивитися глибше, бачити не просто мрії про подальший технічний прогрес, а розуміти, що насправді є двигуном цього прогресу і без чого він не можливий. Прикладом тому служить твір «451 градус за Фаренгейтом» Рея Бредбері. Цей твір спонукає нас задуматися про те, яким буде суспільство, якщо відмовиться розвиватися, з чого починається і до чого веде деградація і які справжні цінності в нашому житті.

Часто романи і п'єси допомагають нам замислитися над різними життєвими ситуаціями. Ми можемо поставити себе на місце головного героя і уявити наслідки тих чи інших рішень. Отримуючи для себе уроки з історій літературних персонажів, ми можемо придбати досвід, який буде корисний нам у власному житті. Наприклад, «Злочин і покарання» Достоєвського показує, з чим стикається людина, хто переступав бар'єр своєї совісті. І мова навіть не про кінцевому покарання, а про моральний стан головного героя протягом усього роману. Звичайно, мало хто зважується на вчинок Родіона Раскольникова, однак цей твір спонукає замислитися над тим, чи варто взагалі йти на компроміс з совістю у будь-яких питаннях.

Хтось може вважати, що досвід літературних персонажів не може збагатити людину, що живе в сучасних реаліях. Але я з цим не згодна. Багато літературні персонажі мають реальних прототипів. Автори описували свій час і людей, які дійсно рідоти в той час. Навіть якщо персонаж і не передбачає якогось конкретного людини, часто це збірний образ, що відображає загальну налаштованість розуму певної категорії людей. Змінюється час, але людська натура залишається колишньою.

Отже, набувати життєвий досвід і вчитися на своїх помилках важливо. Але не менш важливо збагачувати своє життя читацьким досвідом. Книги, часом, дають відповіді на хвилюючі питання. Читаючи якісну літературу ми можемо придбати моральні цінності, які будуть нас оберігати. Яким би багатим не був життєвий досвід людини, він не може знати всього. Проте книги відкривають нам двері в безліч світів інших людей. І цей досвід ніколи не буде зайвим.



Категорія: 11-й клас | Додано: 27.10.2019
Переглядів: 289 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar