Що є Батьківщина для людини?
Твір на тему «Що є Батьківщина для людини?», 11-й клас
Що означає Батьківщина для людини? Що змушує людей стояти горою за свою Батьківщину і любити її всім серцем? В. Р. Астаф'єв у своїх творах піднімає кілька корисних для роздумів питань, а саме про проблему ставлення людини до Батьківщини. На мою думку, про це варто задуматися кожному.
У кожного з нас є своя мала Батьківщина. Хтось з посмішкою на обличчі розповідає про бабусиній будиночку в селі, з яким пов'язані найтепліші спогади про дитинство. Хтось із захопленням дивиться на старий пам'ятник в міському парку, подумки переносячись у своє минуле. У кожного свої уявлення про Батьківщину, і кожен, дбайливо зберігає їх в своїй душі. Так ліричний герой в даному для аналізу тексті захоплено дякує музиканта Васю за усвідомлення того, що-те саме місце в дощок, де грав Вася «...цей світ нічний, спляче село, а також сплячий за ним ліс...» - все це і була його Батьківщина.І після багатьох років, в страшний час війни, герой чує знайому з дитинства музику, відроджує всередині себе спогади і наповнюється безмежним бажанням врятувати свою Батьківщину від ворога.
Через слова Васі, Астаф'єв говорить нам про те, що немає нічого дорожче Батьківщини для цієї людини. Позбавити його Батьківщини – значить посіяти в його серці жахливу тугу за рідною землею, яка буде супроводжувати до самої смерті. І не можна не погодитися з автором, бо такими гарними і такими знайомими словами він ятрить спогади кожного читача про свою батьківщину. Мені, наприклад, мимоволі згадався кам'янистий спуск до річки, шум її течії, квакання жаб і запах свіжоскошеної трави. Напевно, це один із шматочків моєї малої Батьківщини.
В якості аргументу до піднятої проблеми хочеться згадати оповідання І. А. Буніна, в яких тема Батьківщини є однією з основних. «Антонівські яблука» пройняті гармонією природи і людини, зоряним небом і запахом осіннього листя. В кожну строчку автор вкладає стільки ніжності і любові до батьківщини, що виникає бажання закрити очі і подумки поринути в свою Батьківщину, вслухаючись у кожен звук і згадуючи кожне відчуття, кожен запах.
Ще одним твором, в якому яскраво висвітлено проблему ставлення людини до Батьківщини, є повість В. Р. Распутіна «Прощання з Матьорою». Ті люди, чужинці, що збираються затопити село і буквально вижити звідти її мешканців, не розуміють, що роблять. Вони не розуміють, чому стара Дарина щосили перешкоджає їм. Вони просто не знають, що Матері для її мешканців не просто будинок, де вони народилися і прожили більшу частину життя. Це село з її природою, хатами і кладовищем – їх Батьківщина.І встали на сторону Дар'ї люди не могли дозволити міським чужинцям зруйнувати їх минуле, їх найбільшу цінність.
Я зустрічала людей, які говорили, що у них немає батьківщини. Є будинок, де вони провели своє дитинство, або будинок, де вони живуть зараз, але це ж не Батьківщина? Думаю, вони просто не розуміли, що можна назвати своєю малою Батьківщиною. Навряд чи я зможу дати точне визначення цьому слову, але для мене Батьківщина – це місце, де ти одного разу відчув себе по-справжньому вдома, де просто добре і спокійно. Те місце, яке ти любиш, куди хочеш постійно повертатися, яке ти кинешся захищати будь-якою ціною, навіть ціною свого власного життя!
Саме тому у кожної людини повинна бути своя мала Батьківщина, а без неї – ти сирота.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 08.09.2018
|
Переглядів: 718
| Рейтинг: 0.0/0 |
|