Людина істота соціальна. А це означає, що кожен з нас має потребу в друзях. Якщо людина каже, що друзі йому не потрібні, то він не до кінця чесний, можливо, навіть із самим собою.
У наше століття технологій ця тема особливо актуальна. Будь-який підліток має сотні, а то й тисячі друзів в соціальних мережах. Але можна цю дружбу назвати справжньою? Скільки з цих друзів прийде на допомогу, коли це буде потрібно? Або скільки з них знає тебе цього? Я думаю, що людей, з якими ти спілкуєшся тільки онлайн не можна назвати справжніми друзями. Це скоріше приятелі. Взагалі не можна вважати іншому того, кого ти не знаєш насправді. Справжня дружба заснована не лише на спільних інтересах і захопленнях, а на чомусь більшому, на загальних поглядах і цінностях. В інтернеті складно зрозуміти, які цінності насправді у людини.
Дружба перевіряється радістю і відстанню. Вважається, що друг-це той, хто готовий прийти на допомогу в біді. Але я вважаю, що далеко не кожен здатний щиро розділити радість іншої людини і не заздрити йому. Тільки насправді близька людина здатна на це. Ще справжня дружба здатна пережити розставання. Часто так буває, що якщо людина їде в інше місто, то зв'язок з друзями втрачається. Якийсь час вони ще можуть телефонувати і листуватися, але з часом кожен починає жити своїм життям. Це означає, що дружба не стала міцною. Справжні друзі залишаються разом, незважаючи на відстань. Справжній друг не просто готовий знайти час для тебе, а насправді залишається частиною твого життя.
Також важливо пам'ятати, що дружба це справа двох. Тому щоб у тебе були хороші друзі, важливо самому бути другом. Наприклад, потрібно вміти зберігати секрети, іноді поступатися, прощати. Того, хто постійно говорить тільки про себе, навряд чи можна назвати хорошим другом.
Як сказав хтось з великих людей: «Друг – це одна душа, розділена на двох». Справжню дружбу не зруйнує дрібна сварка, радість або горе, відстань і розбіжності. Однак справжня дружба не з'являється сама по собі. Це праця двох людей, які дорожать одне одним.
|