Щоб дійти до мети, треба перш за все йти
Люди народжуються для того, щоб потрапити в суспільство, яким керують ідеї та цілі. Саме вони є стимулом до розвитку і руху вперед.
Метою вважається щось бажане, чого люди прагнуть досягти. Особистостей, які із завидною наполегливістю шукають вирішення поставлених завдань, називають цілеспрямованими. Вони не дуже звертають увагу на дрібниці, не розмірковують про те, чи необхідні їх дії, не розмінюються на сторонні питання. Підсумок такого завзяття в більшості випадків – досягнута мета.
Суспільство вважає, що така позитивна якість, як цілеспрямованість, заслуговує щирої поваги. Це пояснюється тим, що бажання досягти цілі робить людину гармонійним, а його існування свідомим, осмисленим. Важливо, щоб завзятість в подальшому не переросло у нахабство. Звичайно, вирішення нагальних завдань – похвальна ініціатива, але при цьому ігнорувати чужі потреби та ідеали не можна. Навіть конституція говорить нам про те, що свобода одного громадянина закінчується там, де починається свобода іншого.
Іноді прагнення до мети, нехай навіть благий, може породити безпринципність. Це трапляється в тій ситуації, коли якась ідея настільки сильно захоплює людину, що він готовий на будь-які радикальні заходи і способи досягнення бажаного. Безпринципність не несе нічого доброго ні оточуючим, ні самій людині. Особистість вона робить черствою, цинічною, егоїстичною, самозакоханою, від чого і починають страждати люди навколо.
Хоча ставлення до таких індивідів у суспільстві неоднозначне. Одні дотримуються принципу «переможців не судять», інші на перше місце ставлять збереження людяності, доброти, душевності, милосердя. І кожна зі сторін по-своєму права. Я ж все-таки схиляюся до того, що інтереси інших людей гнобити не варто.
Не можна мета цінувати саму по собі, потрібно враховувати і поделанный шлях до неї, адже часом саму благородну ідею повністю знецінюють вчинені неприємні вчинки і безпринципні витівки. У будь-якому випадку, мета вимагає активності, дій, рухів, інакше вона ніколи не стане досягнутою, здійсненої, реалізованої, залишаючись мрією та ілюзією.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 18.04.2016
|
Переглядів: 2447
| Рейтинг: 0.0/0 |
|