Школярі і бізнес. «За» і «Проти». (Твір–міркування)
«Часи змінюються, і ми змінюємося разом з ними!» Ця приказка, як не можна точно відображає сучасне життя. Старше покоління, коли навчалася в школі, рідко замислювався про те, чим буде займатися і як заробляти. На сьогоднішній день, ситуація кардинально змінилася. Більшість школярів, починаючи приблизно з середніх класів, починає мріяти про те, як би зайнятися бізнесом. Саме, мріяти, так як, навіть не підозрюючи про те, на скільки це складне і багатогранне заняття.Цілком можливо, що через деякий час, в школах, будуть введені такі предмети, як «Основи економічної культури», «Економіка і бізнес» і основи підприємництва. Поки, звичайно, це тільки проект, але, як і кожний проект, рано чи пізно, він буде втілений у життя.
Яке ж відношення до бізнесу і підприємництва, у самих школярів? У переважній більшості випадків, виключно позитивне. Багато школярі старших класів, вже готові їм зайнятися.
Звичайно, бізнес – справа завжди хороше, корисне, цікаве і прибуткове. Це і наповнення бюджету, нові робочі місця, розвиток виробництва, підвищення товарної маси, загальне підвищення добробуту людей і т. д.
Але багато школярі, внаслідок своєї недосвідченості, не розуміють, що бізнесом і підприємництвом, повинен займатися, в першу чергу, грамотний, освічений і досвідчений чоловік, як мінімум, з одним вищою освітою. Деякі школярі, в надії, що вони відразу «схоплять бика за роги», після школи, не йдуть далі вчитися, а намагаються зайнятися бізнесом. А це – грандіозна помилка!
Давайте, для прикладу, візьмемо щасливих бізнесменів. Як вони поводяться зі своїми дітьми? Відразу, вони долучають їх до бізнесу? Відповідь однозначна: ні! В першу чергу, кожен бізнесмен зацікавлений у тому, щоб його дитина (майбутній наступник власної справи), отримав освіту, і, як можна якісніше. Цей факт говорить про те, що безграмотність в бізнесі, просто неприпустима.
Бізнесмен, у якого не вистачає досвіду, просто «згорить» під тиском конкурентів. Ось чому, успішні і щасливі бізнесмени, перш ніж залучати своїх дітей до бізнесу, а, тим паче, передати їм цей бізнес у спадщину, беруть їх на роботу в якості помічників ТОП-менеджерів, щоб діти набралися досвіду і «відростили акулячі зуби».
А як же бути тим дітям, у яких немає батьків-бізнесменів? В першу чергу, необхідно вчитися, щоб мати величезний багаж знань. Багато знань, в цьому випадку, не буває. Далі, можна починати свою справу, тільки, тут є головна умова: потрібно починати з малого, і бажано, вибрати таку нішу в бізнесі, де немає конкуренції або її дуже мало.
А як можна перемогти конкурентів? Це питання турбує дуже багатьох новачків, та й не тільки. Тут, як не дивно, відповідь дуже проста. Потрібно запропонувати клієнту те, чого не зможуть запропонувати конкуренти. Інша справа, що це не так просто зробити. Тим не менш, багато можуть відзначити той факт, що у них це виходить.
Роблячи висновок, можна легко зрозуміти, що школяру не можна займатися бізнесом, до тих пір, поки його знання, досвід і певна вправність, не досягнуть належного рівня. В іншому випадку, такого «бізнесмена», забезпечено фіаско.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 17.10.2016
|
Переглядів: 746
| Рейтинг: 0.0/0 |
|