Школярі і народна творчість (Твір – міркування)
На сьогоднішній день, багато школярі, чим захоплюються. Це може бути самий різний вид діяльності. Спорт, комп'ютери, різні гуртки і т. д. Але, є й ті, хто віддає данину минулому, і яких дуже цікавить народна творчість. У школах, навіть є такий предмет – народознавство (славяноведение).
І, дійсно, скільки всього цікавого і пізнавального, можна дізнатися з тих джерел, які залишили нам далекі предки! Це, і стиль побуту, і культура, і різні знання, зокрема, народна медицина, знання про прикмети на погоду і т. д.
Ці знання, досить серйозно допомагають нам у житті. Наприклад, якщо ми знаходимося на природі, в лісі, і бачимо, що мурахи починають терміново ховатися в мурашник – скоро буде дощ. Таких прикладів можна багато навести.
Не менш корисне, усна народна творчість. З віршів і пісень, які склали наші предки, можна багато чого дізнатися, яка була життя в той час. До речі, не зайвим буде нагадати, що багато історичні факти, спираються саме на народну творчість, яка відображає злободенність того часу.
Але не тільки цим корисно творчість. Багато школярі так ним захоплюються, що починають творити самі. Складати вірші, музику. Хто знає, можливо, ці нехитрі твори, через якийсь час, стануть шедеврами. А чому б і ні?
Але, на усній народній творчості, це не закінчується. Є багато школярів, особливо старших класів, яким цікаві та інші види діяльності. Так, наприклад, школяр, з російської глибинки, так сильно захопився гончарством, що, навіть будучи вже випускником школи, закінчив інститут народної творчості, і сам почав творити шедеври. Це було, років 20-ть тому. На сьогоднішній день, його, без перебільшення, твори мистецтва, продаються на багатьох виставках і світових аукціонах, за досить «дорослі» гроші. Звичайно, ніхто не сперечається, що в людини є талант до цього ремесла.Але, як показує багатовікова практика, одного таланту, катастрофічно мало. Необхідний важка і копітка праця!
Так само, є й інший приклад. Дівчинка дуже любила ходити, з бабусею, збирати різні трави. На сьогоднішній день, ця «дівчинка» - кандидат медичних наук, і її ліки, які були синтезовані, з допомогою звичайних лісових трав, допомогли вже, десяткам тисяч людей.
Можна нескінченно перераховувати всі плюси народної творчості. Чомусь, помилково, до нього приписують тільки пісні і вірші. Нічого подібного! Образотворче мистецтво – це теж, народна творчість, різні види діяльності – це теж , народна творчість. Просто, всі ці течії творчості, об'єднує один «загальний знаменник»: служити на благо і на благо людей!
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 17.11.2016
|
Переглядів: 517
| Рейтинг: 0.0/0 |
|