Школярі та пранкерство (Твір–міркування)
Ні для кого не секрет, що телефон є одним з найвидатніших досягнень людської цивілізації. Ще якихось двісті років тому, про нього тільки мріяти могли. Йшли дні, а то й тижня, щоб гонець доніс потрібне повідомлення. Зараз же, можна вільно дзвонити в будь-яку точку світу, навіть, якщо вона знаходиться за кілька тисяч кілометрів.
Для багатьох, і на сьогоднішній день, телефон – це величезна радість. Точніше, коли його проведуть. Це, насамперед, стосується віддалених районів Сибіру і Далекого Сходу.
На жаль, телефон несе в собі не тільки радість спілкування, зв'язок, повідомлення про надзвичайну ситуацію або щастя. Він може бути знаряддям дуже жорстких і витончених хуліганів і навіть, шахраїв.
Ім'я телефонного хуліганства – пранкерство. Деякі його називають жартом, але якщо розібратися, то це не так.
Дуже «процвітають» в цьому виді хуліганства, на жаль, діти. Самий банальний приклад – повідомлення про «замінування» тієї чи іншої державної установи. «Мінер», як правило – школяр старших класів, який досить не погано розбирається в сучасних технологіях, і прекрасно знає, як зробити так, щоб його не «вирахували». Він чудово знає, що на таке «замінування» виїжджає безліч людей, і коштує це не дешево. Поки ще, на жаль, поліцейські не можуть сильно протистояти подібним діям.
Але, і це ще не все. На жаль, зважаючи на складну фінансово-економічну ситуацію, все починає «ставати на грошові рейки». Не відстає від цього і телефонне хуліганство. Існує таке поняття, як «пранк під замовлення». «Замовнику» вистачить знати номер телефону жертви, її ім'я і рід діяльності. Заплативши пранкерам певну суму, замовник буде насолоджуватися, як його жертва, в буквальному сенсі, буде доведена до «білого жару». Можливі навіть, істерики і нервові зриви. А займаються «виконання замовлення», як правило, школярі.
Головна помилка жертви полягає в тому, що вона реагує на це. Починається загрози поліцією і т. д. Це заводить виконавців ще більше, і вони вже точно, ніколи жертву в спокої не залишать. Справа в тому, що місце розташування дзвінка пранкера, практично, неможливо обчислити. Дзвінки йдуть через всесвітню павутину, через кілька десятків серверів і провайдерів. Сервера, природно, віртуальні.
Найжорстокіше пранкерство, це те, яке спрямоване проти пенсіонерів. Якщо доросла людина має можливість змінити номер телефону, то пенсіонер не має такої можливості, тим більше, що він повинен бути на зв'язку. Йому можуть зателефонувати родичі, пошта, лікар і т. д.
Чи потрібно говорити, що подібна діяльність не тільки, протизаконна, а просто аморальна. Малолітній пранкер, який «бичує» чергового пенсіонера, навіть не є у той момент про те, що його колега, може те ж саме проводити з його родичами. А може, варто зайнятися чимось більш корисним?
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 03.04.2017
|
Переглядів: 567
| Рейтинг: 0.0/0 |
|