«Симптоми» небезпеки соціальних мереж (Твір–міркування)
Швидше за все, немає жодного школяра, на сьогоднішній день, який би не був зареєстрований в тій чи іншій соціальній мережі. Багато мають сторінки там, де це тільки можливо, і проводять там величезна кількість часу. І негативна сторона навіть не в тому, що не готується вчасно домашні завдання чи ні допомоги по дому. Останнім часом, соціальні мережі почали зберігати в собі жахливу і смертельну небезпеку. Школярі, особливо, середніх і старших класів, вступаючи в сумнівні спільноти, почали зводити рахунки з життям.
Як же батькам розпізнати, що дитина вже «став у чергу за купівлею квитка в один кінець?»
В першу чергу – це поведінкові фактори школяра. Школяр стає на багато менш енергійний, ніж раніше, флегматичний, інфантильний. Якщо до цього, він займався яким-небудь видом спорту, то ці заняття припиняються. Школяр починає швидше втомлюватися, розсіюється увага. Настає почуття великої нудьги. Створюється враження, що він «чогось чекає».
Крім цього, дитина може кричати уві сні, часто прокидатися: його постійно переслідують кошмари. Частково, або повністю зникає апетит. Починаються розлади шлунка.
Може, так само, виявлятися відчуття «помилкового аскетизму». Дитина постійно відчуває себе в чомусь винною, хоча, насправді, нічого такого він не скоював. Або, навпаки: здійснивши будь не потрібний вчинок, він не відчуває за собою провини. Він веде себе дуже нахабно, зухвало і зухвало, намагаючись привернути до себе увагу.
Крім цього, у дитини постійно присутнє відчуття страху, тривоги, невизначеності. Поступово настає депресія. Вона може супроводжуватися, як повною апатією, так і підвищеною нервозністю. Школяр, у буквальному сенсі, перетворюється в «клубок нервів». У преддепрессивном і депресивному стані, діти часто малюють метеликів, китів, космос і різні планети. Іноді – церковну атрибутику, кладовище. Це прямо говорить про те, що їхні думки «вже там, в іншому світі.
Так само, крім настанов і завдань «вчителя» з смертоносною групи, школярі часто читають статті про самогубства і способи це зробити.
Хлопчики часто намагаються «дістати» справжня зброя. Досить поганий варіант, якщо в будинку воно є. Дитина обов'язково захоче ним заволодіти. Особливо це стосується хлопчиків.
І, звичайно ж, вони не «тремтять» перед монітором, де їхня відкрита сторінка в мережі, щоб отримати чергове завдання від «гуру».
Що ж робити в цьому випадку? Головне – ні в якому разі не перешкоджати доступу в інтернет! Це може спровокувати дитину! Потрібно дуже обережно поговорити з ним, в першу чергу, і ні в якому разі не на «підвищених тонах». Природно, потрібно показати дитину психолога і психіатра. Головне – бути уважним і вчасно помітити такі зміни в поведінці. Чим раніше батьки помітять зміни в поведінці своїх дітей, тим більше шансів їх уберегти від неминучої загибелі!
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 13.03.2017
|
Переглядів: 581
| Рейтинг: 0.0/0 |
|