Велич людини – у праці! (Твір–міркування)
Всі ми чудово пам'ятаємо казку, як один молодий король захотів одружитися, і обрав собі просту, але дуже красиву дівчину. Але, щоб вийти заміж, по тим Законам, вона повинна була отримати благословення батька! Батько ж, його ні в яку, не давав! Чому? Адже, його майбутній зять – король! Тим не менш, батько дівчини, ремісник і майстер високого і широкого профілю, питав у майбутнього зятя, що той вміє робити. Король дивувався: «Я король! Що я повинен вміти робити?»
Тим не менш, казка закінчується тим, що король освоїв кілька різних ремесел, і видав Королівський Указ, що ніхто не має права одружуватися, не освоївши, хоч якогось ремесла!
«Казка – брехня, та в ній натяк...» - писав А. С. Пушкін.
За що, власне, цінуватися кожна людина? Правильно! за свої досягнення у праці! Адже кожне людське досягнення, кожен прорив науки і техніки, відкриття нових можливостей і т. д., все це – людська праця.
З самого раннього дитинства, кожну дитину привчають до праці. Застелити за собою ліжко вранці, помити після себе посуд, прибрати у своїй кімнаті, допомогти батькам по дому – все це привчання до праці.
Необхідно відзначити, що праця, в першу чергу, дуже організовує людини. Він стає обов'язковим, цілеспрямованим, пунктуальним. Мало того, людина з самого дитинства, починає розуміти те, що без праці нічого немає і бути не може.
Для кожної людини, який трудитися, існує таке поняття, як мотивація. Власне кажучи – «за що і для чого працюємо».
Всі школярі, незалежно від класу, в цьому питанні здійснюють одну й ту ж помилку. Вони вважають, що домінуючим фактором мотивації для будь-якого учня, так і для студента, вважається відмітка.
Зовсім ні! Домінуючий фактор мотивації – це знання, вміння і навички, що набуваються під час навчання.
Деякі люди створюють помилкове думка, що є більш важливі професії, і менше. Це груба помилка! не існує не потрібної професії! неможливо обійтися без фахівця в тій, або іншій ситуації.
Спробуйте обійтися без лікаря, вчителя, слюсаря, водія, військового, хіміка, двірника і т. д.
Зовсім інше питання - як вони виконують свою роботу. Якщо вони першокласні фахівці своєї справи, то вони завжди будуть у пошані і величезній пошані! А якщо, як кажуть – «тяп-ляп», то і «попит» на них буде відсутній, а повага і визнання – тим більше.
Виходячи зі сказаного, дуже просто зрозуміти, що поважаємо і величний тільки той чоловік, який трудитися і підвищує свій творчий і професійний потенціал!
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 26.04.2017
|
Переглядів: 2116
| Рейтинг: 0.0/0 |
|