Відпочинок у сучасних школярів (твір-міркування)
Що не кажи, а літо, на жаль, закінчилося, почалася навчання. Звичайно, після тримісячного "привалу", вона тягнеться дуже важко, але, тим не менш, навчається треба. Крім того, для того, щоб навчання була плідною і приносила користь і знання, необхідно відпочивати. Як же відпочивають, на сьогоднішній день, сучасні школярі? На жаль, на відміну від тих, хто навчався 30-40 років тому, різноманітністю цей відпочинок не відрізняється.
З приходом всесвітньої павутини в кожен будинок, основна задача відпочинку" у переважної більшості школярів - це модно довше посидіти в цій павутині. Іноді навіть на шкоду справах по будинку та приготування домашніх завдань. Ні про яких іграх в футбол, волейбол, хокей (взимку) і т. д., не може бути й мови.
У покоління батьків сучасних старшокласників, не було інтернету, модних гаджетів, так і стаціонарний телефон тоді був не у всіх. Відпочинок у них був тоді, дуже активний. особливо, в тих, хто жив у селах і селах. Потрібно було принести дров, вугілля, взимку, щоб розтопити піч. А влітку - обов'язкова допомога на присадибній ділянці. А відпочивали в основному, граючи в рухливі ігри, купалися в річках і озерах, ходили в походи, відпочивали в піонерських таборах.
Зараз, на жаль, все дуже змінилося. Практично, усіх школярів, поглинула цілком і повністю, віртуальна реальність. Школярі годинами просиджують в соціальних мережах, набуваючи нових "друзів", боряться за найвищу кількість лаків і репостов своїх сторінок і т. д. Створюється таке відчуття, що реальний світ для них перестав існувати. Але ж, якщо розібратися, то все це, як кажуть, "пил". Необхідно займатися будь-якою справою для того, щоб від цього була користь як собі, так і оточуючим. Про це, на жаль, школярі не замислюються.
Крім усього іншого, такий "активний і повноцінний відпочинок" аж ніяк не безпечний. В першу чергу, для здоров'я самих школярів. Постійне просиджування за комп'ютером або ноутбуком, досить відчутно позначається на зорі, хребті, а головне - порушує нервову систему. Ті, хто систематично просиджують по 5-6 і більше годин за комп'ютером, стають нервовими, дратівливими, на багато швидше втомлюються, погано засвоюють навчальний матеріал.
Можливо, варто задуматися над тим, яку "неоціненну користь приносить такий відпочинок? Ні, ніхто не говорить про те, що не можна взагалі сідати за комп'ютер. Тим більше, що він настільки міцно увійшов у myfie повсякденне життя, що без нього вже досить складно щось уявити. А деякі галузі, такі, наприклад, як банківська, взагалі неможливі без нього, на сьогоднішній день.
Вихід з цієї ситуації досить простий. потрібно, як кажуть, чергувати приємне з корисним. Розумова праця за комп'ютером, має час від часу змінюватися заняттями спортом. Це судження вже давно довело свою правоту на практиці.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 18.09.2017
|
Переглядів: 661
| Рейтинг: 0.0/0 |
|