Вплив поведінки дорослих на поведінку дітей (Твір–міркування)
Як відомо, що найяскравішим прикладом для наслідування у дітей є дорослі. Зокрема, їх батьки. Батькам необхідно знати, що вже в дошкільному віці, у дитини починає формуватися внутрішній світ і свідомість, він починає давати свою, власну оцінку того, що навколо нього відбувається.
Дорослі повинні розуміти, що їм необхідно, у першу чергу, допомогти засвоїти моральні норми дитині. Його свідомість та психіка, в цьому віці, як «чистий аркуш»: «що там написати – то і буде». На жаль, далеко не всі дорослі це усвідомлюють.
Що ж відбувається в цьому разі? Просто, школяр, як особистість, починає розвиватися «не в ту сторону». Якщо в родині відбуваються часті скандали, один з батьків, а то і обидва, не байдужі до спиртного, то не варто дивуватися, якщо школяр, будучи вже в середніх класах, почне пробувати «горячительную рідина». Те ж стосується і куріння. Соціологічними дослідженнями, давно доведено, що в тих сім'ях, де один з батьків, курить, діти починають палити на багато раніше, ніж у тих, де на куріння накладено «табу».
Не зайвим буде підкреслити, що величезний вплив на поведінку школяра, так і на розвиток особистості, загалом, впливає оточення. Якщо школяр буде в компанії розумних і грамотних людей, у нього швидше з'явитися мета в житті, і, як правило, такі люди швидко вчаться тому, як цієї мети досягти. В даному випадку, мозок школяра, виступає, як «губка», яка вбирає «все підряд». А завдання дорослих, в цьому випадку, постаратися, що б той матеріал, який «вбирається», був, як можна більше, позитивним.
І, природно, крім усього, дорослі самі повинні подавати позитивний приклад.
Часто, дорослі задають один і той ж, риторичне питання: «Чому такі школярі не виховані?» Зовсім не важко здогадатися, що основна провина в тому, що діти не виховані, лежить на дорослих.
Щоб дитина, а в подальшому – школяр, мав поняття про позитивне виховання, етики, ввічливості і т. д., йому необхідно це роз'яснювати і показувати на позитивних прикладах, з дошкільного віку. На жаль, багато батьків втрачають цей момент. Далі, з віком, «загладити» цей «пробіл», стає все важче. Справа в тому, що у школяра може виникнути новий «авторитет», як правило, негативний. І він, на жаль, буде домінувати в його свідомості. Справа в тому, що наслідувати негативним прикладам, на багато легше і простіше, ніж позитивним.Діти, в цьому випадку, виростають жорстокими, злісними, цинічними і т. д.
Що ж робити в цьому випадку? В першу чергу, необхідно показати дитині контраст між поганими і добрими справами, а головне – позитивне ставлення оточуючих, до добрих справах, і вкрай негативне, до поганим.
|
Категорія: 11-й клас | Додано: 18.11.2016
|
Переглядів: 562
| Рейтинг: 0.0/0 |
|