Вівторок
11.02.2025
05:20
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 11
Гостей: 11
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 11-й клас

Вплив поведінки дорослих на поведінку дітей (Твір–міркування)

Як відомо, що найяскравішим прикладом для наслідування у дітей є дорослі. Зокрема, їх батьки. Батькам необхідно знати, що вже в дошкільному віці, у дитини починає формуватися внутрішній світ і свідомість, він починає давати свою, власну оцінку того, що навколо нього відбувається.

Дорослі повинні розуміти, що їм необхідно, у першу чергу, допомогти засвоїти моральні норми дитині. Його свідомість та психіка, в цьому віці, як «чистий аркуш»: «що там написати – то і буде». На жаль, далеко не всі дорослі це усвідомлюють.

Що ж відбувається в цьому разі? Просто, школяр, як особистість, починає розвиватися «не в ту сторону». Якщо в родині відбуваються часті скандали, один з батьків, а то і обидва, не байдужі до спиртного, то не варто дивуватися, якщо школяр, будучи вже в середніх класах, почне пробувати «горячительную рідина». Те ж стосується і куріння. Соціологічними дослідженнями, давно доведено, що в тих сім'ях, де один з батьків, курить, діти починають палити на багато раніше, ніж у тих, де на куріння накладено «табу».

Не зайвим буде підкреслити, що величезний вплив на поведінку школяра, так і на розвиток особистості, загалом, впливає оточення. Якщо школяр буде в компанії розумних і грамотних людей, у нього швидше з'явитися мета в житті, і, як правило, такі люди швидко вчаться тому, як цієї мети досягти. В даному випадку, мозок школяра, виступає, як «губка», яка вбирає «все підряд». А завдання дорослих, в цьому випадку, постаратися, що б той матеріал, який «вбирається», був, як можна більше, позитивним.
І, природно, крім усього, дорослі самі повинні подавати позитивний приклад.

Часто, дорослі задають один і той ж, риторичне питання: «Чому такі школярі не виховані?» Зовсім не важко здогадатися, що основна провина в тому, що діти не виховані, лежить на дорослих.

Щоб дитина, а в подальшому – школяр, мав поняття про позитивне виховання, етики, ввічливості і т. д., йому необхідно це роз'яснювати і показувати на позитивних прикладах, з дошкільного віку. На жаль, багато батьків втрачають цей момент. Далі, з віком, «загладити» цей «пробіл», стає все важче. Справа в тому, що у школяра може виникнути новий «авторитет», як правило, негативний. І він, на жаль, буде домінувати в його свідомості. Справа в тому, що наслідувати негативним прикладам, на багато легше і простіше, ніж позитивним.Діти, в цьому випадку, виростають жорстокими, злісними, цинічними і т. д.

Що ж робити в цьому випадку? В першу чергу, необхідно показати дитині контраст між поганими і добрими справами, а головне – позитивне ставлення оточуючих, до добрих справах, і вкрай негативне, до поганим. 



Категорія: 11-й клас | Додано: 18.11.2016
Переглядів: 562 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar