Субота
18.05.2024
07:16
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Біографія Валентин Григорович Распутін

Початком самостійної творчої роботи Валентин Григорович Распутін (нар. 1937 р.) вважав повість «Гроші для Марії», яку він написав, будучи вже членом Спілки письменників СРСР. У 1968 році повість вийшла окремим виданням. Сюжет повісті простий: у продавщиці сільського магазину Марії виявлена недостача в тисячу рублів. Щоб врятувати дружину від в'язниці, її чоловік Кузьма надсилається родичам і знайомим у пошуках грошей. Зустрічі з різними людьми, роздуми Кузьми про життя — складають основу книги.

Широку популярність Распутіну принесла повість «Останній строк», опублікована в 1970 р. в журналі «Наш сучасник». Письменник розповів про останні дні старої Анни, будинок якої з'їхалися її діти. У радянській літературі про смерть простих людей було не прийнято писати, оспівувалась зазвичай героїчна смерть в ім'я партії і батьківщини. Распутін у своїй книзі, відштовхуючись від конкретного епізоду, розмірковує про смерть, про перехід душі людини в інший світ.Автор піднімає у повісті основні питання буття: про сенс життя на землі, про взаємини дітей і батьків, про розрив зі своїм корінням і, як наслідок, втрату моральності.

Подією в російській літературі стала повість «Живи і пам'ятай», яка з'явилася друком в 1974 р. («Наш сучасник»). Тема книги: спокута гріха зради ні в чому не винної душі. Дія повісті розгортається навколо дезертирства Андрія Гуськова з армії в останні місяці Великої Вітчизняної війни. Распутін в одній з бесід говорив: «Мені цікаві жіночі характери. Я знаю, як веде себе жінка, що у неї на думці, як вона надійде в цей або наступний момент. Так от, «Живи і пам'ятай» написано про жінок». Справжньою героїнею повісті є дружина Гуськова Анастасія.Вона не може пережити зради свого чоловіка і змушена покінчити життя самогубством. Кинувшись в Ангару, жінка вбиває і майбутньої дитини. У повісті виражена ідея відповідальності за близьку людину.

Чином Настьони автор підкреслює, що не можна відштовхнути людину, треба вміти йому співчувати. Повість «Живи і пам'ятай» була зустрінута неоднозначно: з одного боку, захоплена критика, з іншого, заборона у військових частинах підписки на журнал «Наш сучасник», так як саме в ньому було надруковано твір, оспівує дезертирство.

Через два роки Распутін знову потряс читачів, на цей раз це була повість «Прощання з Матьорою» («Наш сучасник», 1976). В основу сюжету лягли реальні події: в роки будівництва Братської ГЕС рідне село письменника Аталинка була затоплена. Матьора — це острів і назва села, яка підлягає затопленню. Старі люди намагаються відстояти село, їх хвилює доля сільського кладовища. Повість «Прощання з Матьорою» — роздуми письменника про долю російського села.Острів Матьора для Распутіна — це модель селянського світу з його патріархальним укладом життя, зі своїми моральними законами. Письменник вважає, що «цивілізація з якогось необозначенного часу взяла невірний курс, спокусившись механічними досягненнями і залишивши на десятому плані людське вдосконалення».

Распутін вважається по праву одним з кращих представників сільської прози. Останнім великим твором письменника стала філософсько-публіцистична повість «Пожежа» (1985). Пожежа в невеликому селищі Соснівка з'явився своєрідним покаранням людям, які загрузли в наживі, пияцтві, нестямі.

В останні роки письменник частіше звертається до публіцистики. Серед його останніх робіт варто відзначити розповідь «Неждано - негадано» (1997), повісті «Хата» і «Дочка Івана, мати Івана». Распутін, підбиваючи певний підсумок творчості, як-то сказав, що він зрозумів, яке йому Бог дав багатство — народний російську мову. З ним пряма дорога була в «сільську» літературу, крім неї як письменник він навряд би відбувся.



Категорія: ?-й клас | Додано: 07.10.2017
Переглядів: 501 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar