Субота
18.05.2024
07:53
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Біографія Василь Іванович Бєлов

Василь Іванович Бєлов (нар. 1932р.) відноситься до так званих письменникам-деревенщикам. Його повість «Звична справа» стало одним з перших творів, що розповідають про життя села. З'явившись в 1966 р. в маловідомому журналі «Північ» (Петрозаводськ), повість відразу була передрукована в «Новому світі». Сільської темі Бєлов залишився вірним і в наступних творах: «Плотницкие оповідання» (1968), роман-хроніка «Кануни» (1972-1984), продовження «Рік великого перелому» (1989 - 1991), «Лад» (1979).

Головний герой повісті «Звична справа» — Іван Африканович Дрынов, колгоспний возій, землероб і тесля. Перед читачами проходить життя і доля простого сільського трудівника Івана Африкановича і його дружини Катерини. Автор не наділяє свого героя якимись особливими якостями і талантами. І випити-то він не дурень, як кажуть, і до роботи «злий», і поступливий характер має. Його люблять сусіди та односельці. Іван Африканович і на фронті побував, має бойові нагороди. Він сперечається з начальством і обурюється, коли його несправедливо оббирають.Він шукає нових шляхів для заробітків, щоб прогодувати велику сім'ю, хоча й безуспішно.

Іван Африканович ніколи не буває сумний без причини і веселий просто так. Коли йому пощастить, він радий і відкритий усього навколишнього світу людей і природи. Поетичний склад характеру, життєстійкість, цілісність — ось головні якості цієї особистості. Але характер Івана Африкановича розкривається перед читачем поступово, герой Бєлова більш багатоплановий і глибокий, ніж здається на початку повісті. Описуючи житейські будні села, автор показує несправедливе і навіть злочинне ставлення суспільства до трудівника села.У героя і «документації» ніякої немає, крім «молочної книги», де записується, скільки він здав молоко від своєї корови. Але читачеві автор пропонує уважно вдивитися не в анкетні дані свого героя, а в душевні якості цього російського людини, корінного жителя села, тому таке велике місце в повісті займає опис любові і приголосної життя Івана Африкановича і Катерини. Автор детально змальовує життя сучасної йому села. Але це не просто описання, а виявлення сенсу життя.

Селянин Іван Африканович Дрынов — людина проста і разом з тим складний. Він начебто як всі на селі і в той же час дуже відрізняється від усіх. Показово, що так сприймають Івана Африкановича і його земляки. Автор намагався створити образ ідеального сільського мешканця того часу. Показати, що, незважаючи на соціальні та побутові негативні умови, душа народу залишається чиста. Не дарма ж до героя Бєлова не липне жодна життєва бруд, навіть коли він сам схибив у чому-небудь.Наприклад, смішно виглядає він в історії зі сватанням Ведмедики, на ранок про це казусном випадку говорять всі сільські баби. Але сміються тільки над Мишком, а Івана Африкановича шкодують. Ясно, що

Іван Африканович є для своїх земляків свого роду дзеркалом, яке відображає їх кращі почуття і гідності. Він радує їх, подає приклад добра. Сила його любові і відданості Катерині благотворно впливає і на інших селян. Він по-житейськи мудрий і чистий. Ось це і є головним у його образі.

Повість Бєлова «Звична справа» стала свого часу помітним літературно-суспільною подією.



Категорія: ?-й клас | Додано: 07.10.2017
Переглядів: 516 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar