Біографія Володимир Дмитрович Дудинцев
Володимир Дмитрович Дудинцев (1918-1998) після війни був кореспондентом «Комсомольської правди». Це допомогло йому зібрати матеріал для роману «Не хлібом єдиним», який був надрукований у 1956 р. в журналі «Новий світ». І якщо відразу після публікації до друку роман хвалили, то незабаром на письменника обрушилася лавина критики. Роман Дудинцева був зарахований до творів, автори яких не знайшли своєї правильної позиції, не врахували узагальнюючої сили мистецтва, що не зуміли з реалістичної повнотою вирішити поставлені перед собою ідейно-творчі завдання».
Роман «Не хлібом єдиним» присвячений виробничої темі. Винахідник Дмитро Лопаткин протистоїть директорові комбінату, а згодом великому міністерському працівникові Леоніду Дроздову. У книзі Дудинцев досліджує людську природу, спонукальні мотиви у вчинках головних героїв. Роман Дудинцева став однією з перших спроб в радянській літературі вийти з рамок соцреалізму
Самим значним твором Ст. Дудинцева є роман «Білі одягу», вперше опублікований в 1987 році. Дія роману відбувається в 40-х роках, стали часом розгрому як вчених-генетиків, так і цілої галузі біологічної науки. Основне місце дії — підмосковний науковий містечко. Академік Рядно (прототип Лисенко) посилає свого учня Федора Дежкина в науковий центр Стригалева, щоб той добув новий сорт картоплі, виведеної вченим. Однак Дежкін переходить на бік справжнього вченого Стригалева.У романі незримо присутній військова тема: і Стригалев, і Дежкін є фронтовиками. Боротьба за наукове відкриття — це для них лінія фронту тільки у мирний час. Цікавим у романі образ академіка Рядно, що прийшов у науку шляхом «висуванця». Про таких, як Рядно, каже Стригалев: «Ідея рівності дозволяє негідникові з криком забиратися на шию працьовитому і захопленому роботязі і брати все найкраще з того, що той створює».
У романі ідеологічне протиборство між персонажами: справжніми вченими і вченими від політики — набуває філософський характер, підтвердженням чого є філософські диспути і діалоги.
Соціальна гострота, глибокі філософські ідеї, глибина психологічного аналізу, художня виразність сприяли успіху роману «Білі одягу». Твір став одним із видатних подій літературного життя країни кінця дев'яностих років.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 07.10.2017
|
Переглядів: 553
| Рейтинг: 0.0/0 |
|