Досягнення літератури XVIII століття
До XVIII в Росії не існувало художньої літератури в сучасному розумінні, тобто сукупності творів, призначених для світського читання. Головними були церковні книги, житія, писання отців церкви; власне художня література (наприклад, твори Симеона Полоцького) широкого розповсюдження не мала.
Протягом XVIII століття російськими письменниками був створений величезний пласт світської літератури для читання і театральних постановок. Для цього потрібно, по-перше, освоїти літературні досягнення інших народів, осмислити їх і «пересадити» на російську грунт.
По-друге, щоб література стала органічною частиною суспільства, потрібно вловити найважливіші суспільні тенденції і виразити їх у художніх творах. Так, суспільне життя наполегливо вимагала поліпшення звичаїв, і російська література в дусі епохи Просвітництва активно виховувала своїх сучасників.
Письменниками заохочуються такі якості, як безпосередній прояв симпатій і антипатій, вірність слову, чутливість і милосердя, а головне — вірність своєму державного боргу в разі, якщо головний герой — боярин або дворянин. Засуджуються такі якості, як лукавство, безсердечність, нездатність діяти, виходячи із своїх почуттів, користь мотивів тих або інших дій.
По-третє, російським авторам треба було відірватися від більш розвиненої на той момент зарубіжної літератури і знайти власний голос, знайти індивідуальність. Саме це набуття власного голосу, створення національних традицій і підготувало грунт для розквіту російської класики наступного століття.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 08.10.2017
|
Переглядів: 609
| Рейтинг: 0.0/0 |
|