В далекі доісторичні часи слов'яни поклонялися язичницьким богам, але в кінці першого тисячоліття на Русі поширюється християнство. Старовинні рукописи, в яких йдеться про найважливіші факти історії, або стародавні літописи, свідчать про те, що 988 рік — рік хрещення Русі.
У Києві на високій горі на березі Дніпра споруджено пам'ятник князю Володимиру, у часи князювання якого відбулося хрещення Русі. Володимира народ називав Святителем, від слова «святий», тому що з його згоди слов'яни долучилися до нової релігії, прийняли християнство.
Хрещення Русі було найважливішою подією в історії слов'ян, воно мало велике прогресивне значення для розвитку держави, культури, духовного життя народу. Російська Православна церква несла людям ідеї добра, справедливості, миролюбності, благородства і вела боротьбу з насильством, жорстокістю і злом.
Через десять століть, в 1988 році, російські люди і християни всіх країн урочисто відсвяткували тисячоліття хрещення Русі. До Москви з'їхалися представники всіх християнських церков світу, делегації з різних релігій та релігійних об'єднань, громадських організацій, посланці більш ніж ста країн. Російська Православна церква приймала високих гостей в Троїце-Сергієвої лаври під Москвою. Тут відбувся урочистий Собор — ювілейні виступи священнослужителів, присвячені тисячоліттю хрещення Русі.
Про цих незвичайних урочистостях сповістив дзвін, його хвилююча мелодія не затихала над Москвою і її околицями протягом двох днів — одинадцятого і дванадцятого червня тисяча дев'ятсот вісімдесят восьмого року.
|