Наскільки реальна легенда про Атлантиду?
Твір/реферат на тему "Наскільки реальна легенда про Атлантиду?"
Почнемо з того, що легендою про те, що на земній кулі колись існував острів-материк, на якому жила високорозвинена раса, і що цей острів-материк в результаті якогось катаклізму за добу пішов під воду, трохи більше 2000 років. Просто першою людиною, хто озвучив цю легенду був відомий давньогрецький філософ Платон. Саме він у 359-347 роках до нашої ери в своїх роботах "Тимей" і "Критій" ("Діалоги") розповів історію, яку йому нібито розповіли щоденники його далекого родича Солона (відомого давньогрецького законодавця VI століття до нашої ери).
Так от, нібито Солон в середині VI століття до нашої ери на запрошення фараона Амазіса відвідав Єгипет. При його відвідуванні храму Нейт (єгипетська богиня неба) з ним заговорив один із жерців, який і розповів Солону про величезному острові-материку в Атлантичному океані. На цьому острові-материку жила високорозвинена цивілізація атлантів, яка вела свій рід від могутнього бога моря Посейдона. Першим царем Атлантиди був старший син Посейдона Атлас. Більше ста століть тому імперія атлантів спробувала захопити європейські землі, але їх армія зазнала нищівної поразки від армії афінян.Незабаром після цієї поразки в результаті руйнівного землетрусу і гігантського повені острів-материк Атлантида припинив своє існування.
Цей служитель храму, який розповів історію Атлантиди Солону, нібито був одним з небагатьох нащадків тієї древньої цивілізації. І ось виникає перше питання: "Чому Солон, нібито записав цю розповідь у свій щоденник, не оприлюднив історію про Атлантиду в одній зі своїх робіт?". Просто давньогрецькі філософи та історики обговорювали і дискутували на менш значущі теми, ніж історія про зниклої цивілізації.Втім, навіть після того, як більш ніж 150 років після відвідування Солоном Єгипту історія про Атлантиду була оприлюднена Платоном, вона теж особливо сильно не обговорювалася - давньогрецькі філософи Теофраст, Прокл і Крантон (IV століття до нашої ери) у своїх роботах лише повторили історію Платона і не більше того. Фактично теж саме зробив і давньоримський історик Клавдій Еліан (II століття нашої ери) - правда чомусь спробував послатися на перекази фінікійців, хоча зміст його роботи практично нічим не відрізняється від історії Платона.
Все, після цього аж до другої половини XIX століття історія про Атлантиду була в "забутті". Саме це "забуття" є одним з головних аргументів на користь того, що історики давнини, які піклувалися в першу чергу про свою репутацію, а не про піар, не звертали особливої уваги на легенду Платона. Те, що починаючи з 1880-х років легенда про Атлантиду стала досить популярною, не робить її більш правдоподібною.Більшість серйозних істориків пояснює історію про Атлантиду в роботах Платона з основною спрямованістю тих робіт - філософські міркування про значення чіткої організації управління державою. Суть легенди Платона: "Добре організоване афінська держава виявилося сильнішим більш розвиненою і багатою Атлантиди" - як раз в той час в Греції йшла гаряча дискусія про демократичної та автократичної формах управління держави...
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 18.03.2017
|
Переглядів: 601
| Рейтинг: 0.0/0 |
|