Наскільки випадковості не випадкові?
Як часто ви чуєте і вимовляєте фрази: «Ми зустрілися випадково» або «я випадково знайшов цей журнал». Не задавалися ви питанням: наскільки випадковості не випадкові? Як і цю проблему ми будемо розглядати.
М. В. Веллер недовірливо ставиться до думки про те, що успіх в житті залежить від випадку. Навпроти такого переконання він ставить думку древніх воїнів, які ні на що не розраховували, а цілковито покладалися на якості свого характеру. До того ж, розповідаючи про відкриття Ньютоном закону всесвітнього тяжіння, автор наполягає на тому, що не яблуко, яке впало на голову Ісааку, а зусилля послужили джерелом відкриття. Адже не вийде шедевра, якщо з перев'язаними очима мазати фарбами на полотні.Так і Ньютон працював над законом руху, висував припущення про існування сили, здатної притягувати тіла. Яблуко стало «каталізатором», що зібрав всі думки разом.
Автор вважає, що удачі осягає той, хто докладає для цього всіх зусиль.
Не можу не погодитися з думкою автора, адже роль випадку в нашому житті буває вирішальною. Але все ж, якщо придивитися, то побачите, що дуже складно переплетені події, які відбувалися до нас, щоб бути просто збіг.
Тут нам допоможуть спогади про великого російського ученого Менделєєву. Є версія, що таблиця хім. елементів приснилася Дмитру Івановичу, як би пощастило. Варто згадати, що вчений вивчав різні хім. елементи, а так само їх ознаки, за якими можна було б провести їх класифікацію.
І ось, всі думи з'єдналися в одну систему хім. елементів. Саме постійна робота привела вченого до успіху.
«Випадковості» багато де відбуваються, навіть у мистецтві. Деякі біографи розповідають, що митець С. Дали випадково залишив на столі шматочок сиру. Сир розплавився від спеки. Побачивши це, Сальвадор задумався про швидкоплинність часу. На деяких картинах цього художника, одна з них відома всьому світу — «сталість пам'яті». На картині ми спостерігаємо незвичайні «стікають» і «висять» годинник. Якраз їх форма нагадує форму розплавленого сиру. Незвичайним склад розуму художника і його натура відіграли велику роль у створенні задуму, а випадок з сиром послужив поштовхом для цього.
Можна зробити висновок, що люди помиляються, думаючи, що щастя знаходиться в руках долі. Все в житті зумовлене, але тільки тим «сценарієм» який ми продумуємо в мозку. Треба йти до своєї мети, діяти не втрачаючи шансів.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 07.10.2017
|
Переглядів: 448
| Рейтинг: 0.0/0 |
|