Вівторок
11.02.2025
11:39
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Огляд російської літератури 18-го століття

Російська література XVIII століття, як і багато інші явища культури в Росії того часу, пройшла великий і складний шлях інтенсивного розвитку. Вона пов'язана з кращими традиціями давньоруської літератури: її патріотизмом, опорою на народну творчість, зростаючим інтересом до людської особистості, викривальної спрямованості. Реформаторська діяльність Петра I, оновлення та європеїзація Росії, широке державне будівництво, перетворення країни в могутню світову державу при жорстокості кріпосницької системи — все це знайшло відображення в літературі того часу.Провідним літературним напрямом XVIII століття став класицизм.

Класицизм (від лат. classicus — зразковий) — літературний напрям, що склався в європейській літературі XVII століття, яке з'явилося в Росії в XVIII столітті. Воно звернулося до античної спадщини як до норми і ідеального зразка. Для нього характерна громадянська проблематика і виховні завдання. У творах письменників-классицистов знайшли відображення ідеї сильної незалежної держави з абсолютною владою монарха, а виховання громадянина вважалося головним завданням. Тому основний конфлікт у творах класицизму — конфлікт між обов'язком і почуттям.Естетика класицизму базується на принципі раціональності і суворої нормативності (ієрархія жанрів, чітка сюжетно-композиційна організація, розподіл героїв на позитивних і негативних, схематизм у їх змалюванні тощо).

Класицизм — загальноєвропейське явище. Але в різних країнах він мав свої особливості. Російський класицизм був тісно пов'язаний з ідеями європейського Просвітництва про необхідність справедливих законів, освіти, визнання цінності людської особистості, розвитку науки і філософії, розкривають таємниці світобудови. При цьому вирішальна роль в перетворенні держави на такого роду засади відводилася освіченого монарха, ідеал якого росіяни класицисти бачили в Петра I.Але в сучасності таку особу вони не знаходили, тому велике значення в їх творах надавалося громадському і моральному вихованню самодержців: поясненню їх обов'язків по відношенню до поданих, нагадуванням про борг перед державою і т. д. З іншого боку, негативні явища російської дійсності цієї епохи піддавалися сатиричному осміянню і викриття, що ще більше посилювало зв'язок російського класицизму з сучасністю і надавало йому сатиричну загостреність.На відміну від європейського російський класицизм більш тісно пов'язаний з народними традиціями і усним народним творчістю. Він часто використовує матеріал російської історії, а не античності. Ідеал російських классицистов — громадянин і патріот, який прагне працювати на благо Вітчизни. Він повинен стати активною творчою особистістю, боротися з суспільними вадами і в ім'я боргу відмовитися від особистого щастя.

Досягнення російського класицизму пов'язані з поетичною діяльністю та теоретичними роботами М. в. Ломоносова, віршами Р. Державіна, байками І. А. Крилова, комедіями Д. І. Фонвізіна та ін. Але вже в останній чверті XVIII століття канони класицизму були багато в чому похитнулися самими письменниками-классицистами, такими, як І. А. Крилов, Д. І. Фонвізін і особливо Р. Державін.



Категорія: ?-й клас | Додано: 07.10.2017
Переглядів: 477 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar