Осінь в творчості Левітана
Великий російський пейзажист Ісаак Ілліч Левітан - справжній творець з великої літери. Його вчитель Олексій Саврасов завжди говорив йому: «Думай серцем, Ісаак, прислухайся до своєї душі». Власне, ця фраза, напевно, стала девізом усього творчого шляху Ісаака Ілліча.
Полотна Левітана овівають глядача дивною привабливою серпанком. Його пейзажі надзвичайно глибокі і чуттєві. Особливо це стосується зображення осені. Осінь, мабуть, зіграла дуже важливу роль у творчості художника. У творіннях багатьох майстрів (не тільки живопису, а й поезії) осінь постає сумної часом, часом, коли вся природа готується до тривалого зимового сну. Сучасники художника відзначали його схожість з цим часом року, говорили про сумну натурі творця.
У Левітана помічали багато спільного з Антоном Павловичем Чеховим. В основному це стосувалося смутку і туги, відображених у творах обох авторів. Так чи інакше, взаємний вплив Чехова і Левітана незаперечно.
Художник дуже часто зображав осінь на своїх полотнах. Ймовірно, таким чином він відображав свій внутрішній стан. Його першою картиною, яка принесла йому визнання, став «Осінній день. Сокільники », яка була куплена Павлом Третьяковим. Всі його подальші роботи сприймалися цінителями живопису, як справжні шедеври.
Так, наприклад, неймовірна туга знаходить своє відображення в картині з циклу «Над вічним спокоєм». Похмурий пейзаж викликає почуття якогось страху, печалі і безвихідності. Маленька, похилена церковця, обдерте береговим вітром дерево, похмуре небо - це все говорить про сум'ятті в душі Ісаака Ілліча. При цьому можна абсолютно ясно здогадатися, що на картині зображений осінній пейзаж.
Творчість Ісаака Левітана оповите сумним осіннім туманом від усього пережитого їм. Роки поневірянь, голоду і бідності зіграли з художником злий, по-осінньому сумний жарт.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 26.02.2019
|
Переглядів: 336
| Рейтинг: 0.0/0 |
|