Хто не любить відпочивати на лоні природи, полежати на траві, спостерігати за поспішають мурахою і ховатися від променів сонця, які проглядають крізь гіллясті дерева. Всім подобатися вдихати на повні груди хвойне повітря сосен і ялинок, насичуватися свіжістю після грози в лісі. Але часто люди не замислюються, що з нинішніми темпами знищення лісових масивів все це стане справжньою розкішшю, а незабаром і просто нездійсненною мрією.
Чеховський доктор Астров висловив дивно влучну і просту істину, що ліси вчать людини розуміти прекрасне. Далеко від природи, серед бетонно-кам'яних джунглів, люди все більше думають про насущне і швидкоплинному, лише в кінці шляху розуміючи нікчемність щоденних пошуків. Тим, хто має можливість насолоджуватися могутністю, красою, таємничістю лісів, осягають особливу красу і легкість буття.
Неможливо переоцінити важливість лісових масивів в житті людства. Дерева виробляють кисень, усувають отруйні гази і пил, наповнюють повітря свіжістю і чистотою. Озоноване повітря після дощу в лісі не тільки оздоровлює людини, але і наповнює його небаченої енергетичною силою. Дерева знімають весь негатив, стрес, переживання, даруючи натомість умиротворення, гармонію і спокій. Саме цих простих речей часто не вистачить сучасним жителям мегаполіса. Шкода, що часто вони, помиляючись, думають, що їм не вистачає ще одного затишного дерев'яного будинку або нового будови побільше з тієї ж деревини. Тому безжально беруть в руки сокири, а не відправляються в ліс на прогулянку.
Хочеться вірити, що дуже скоро людство схаменеться, і перегляне пріоритети, мрії і потреби. Бажання нескінченного комфорту може зіграти злий жарт, і за іронією долі вийде не досягти, а втратити.
|