Пам'ятка для сперечальників
Картина Ю. Піменова «Суперечка» повчальна для кожного з нас: кожному в житті доводиться сперечатися, є серед нас і любителі посперечатися, як герої картини, але не кожен вміє це робити. Дивлячись на зображених на картині сперечальників, ми розуміємо, що молодий чоловік і дівчина, що сидять за столом, про щось сперечаються. Поза кожного з них говорить про те, що вони не помічають нічого навколо, захоплені суперечкою так, що забули про все на світі. Ця пара сперечається таким чином, як робити цього не варто: діалог загрожує перейти в сварку.1кы розуміємо, що дівчина в чорній сукні і молодий чоловік у блакитному костюмі говорять одночасно, при цьому жестикулюючи. Жоден з них вже не чує іншого, обидва вони стурбовані тільки тим, щоб висловити свою думку. Безсумнівно одне: цього столика вони розійдуться якщо не ворогами, то скривдженими один на одного.
Щоб ніколи не сталося з нами того, що, очевидно, станеться з героями картини, ми повинні пам'ятати кілька простих правил при суперечці:
- Ніколи не слід стверджувати того, в чому ти сам не впевнений.
- Головне в суперечці — вміння слухати. Завжди необхідно вислухати точку зору свого опонента, а вже потім висловлювати свою.
- Слід поважати думку іншої людини, навіть якщо ми з цією думкою не згодні.
- При суперечці ніколи не можна підвищувати голос, намагатися перекричати свого співрозмовника — суперечка загрожує перейти в сварку.
- Якщо суперечка все-таки перейшов в сварку, ні в якому разі не можна опускатися до образ і принижень свого опонента.
- Необхідно розуміти, чи варто сперечатися з певною людиною чи ні. Якщо знаєш, що немає жодного шансу переконати свого співрозмовника в чомусь, спір краще не затівати, ухилитися від нього. Нерідко буває так, що з упертості людина не стане погоджуватися з очевидним.
- У будь-якій ситуації необхідно не втрачати почуття власної гідності. З цієї ж причини потрібно завжди вміти визнати свою поразку
- в цьому немає нічого принизливого.
Дотримуючись цих нехитрих правил, в будь-якому спорі можна опинитися на висоті, навіть у тому випадку, якщо свою позицію відстояти не вдалося чи, навпаки, ви самі переконалися, що ваша думка помилково.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 08.10.2017
|
Переглядів: 425
| Рейтинг: 0.0/0 |
|