Є дуже відоме словосполучення: «руки майстра». Коли ми його говоримо, то уявляємо людину, яка займається ремеслом, різьбленням по дереву або роботою з іншими матеріалами. Ще в давні часи люди навчилися використовувати природні матеріали для своїх виробів. Вони робили з них і найнеобхідніші в побуті речі (наприклад, посуд, іграшки для дітей).
Все, що дає природа, стане в нагоді для виробів, зроблених своїми руками. Майстри не тільки вирізають з дерева, а й ліплять з глини, а потім обпалюють, і отримують горщики. Їх потім розписують красивими візерунками, роблячи неповторну річ. Як виробного матеріалу використовують навіть прути. З них виходять прекрасні плетені вироби. Як не дивно, але навіть залізо в руках умілого людини перетворюється зі звичайного металу на витвір мистецтва. З нього роблять свічники, прикрашають різними візерунками паркани, лавки.
Але навичками і здібностями справжнього майстра володіють не тільки люди, які пов'язали своє життя з такою роботою. Це лише найвідоміша твердження. Кожен професіонал своєї справи може називатися майстром, незалежно від професії. Які прекрасні майстри працюють на заводах, фабриках. Жінки, які займаються рукоділлям, здатні також створювати справжні шедеври. Це і плетіння з бісеру, і шиття, в'язання, вишивка, вироби з паперу. Всього не перелічити!
Справжньою майстерністю володіють лікарі, геніальні хірурги, музиканти, кухарі. Кожен з них вкладає частинку своєї величезної душі в свою професію, і не уявляють своє життя без неї. Виходить, що, коли ми говоримо про руках майстра, то маємо на увазі всіх людей, які займаються улюбленою справою, яких поважають в своїй професії. Будь-яка робота важка і вимагає великих навичок, тому завдання будь-якої людини - поважати чужу працю.
|