Середа
05.02.2025
22:59
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Щедрівки, колядки і Ноколаев свято

Слово "колядки" можна пояснити двома образами:

1. Це слово з латинської мови calenda, що означає новорічні свята;
2. І уособлює народження сонця бог язичників Коляда.

Колядки - це пісні поетичного характеру, які виконуються на святі Коляди.

Колядування під час різдва з себе представляють ходіння переодягнених у тварин дітей і, у разі запрошення їх в будинок, розігрування в будинку маленьких веселих сценок на добрість господарів будинку. Під час сценок співали колядки на відповідні теми. Взамін отримували різні смаколики.

Колядки вже давно є частиною християнських свят, але їх витоки лежать в язичництві. Лише протягом довгого часу вдалося внести у колядки християнські мотиви та образи. Але так як спочатку біблія була доступна лише одиницям, то простий народ в колядках переказував біблійні сюжети так, як їм це запам'яталося. І тому сюжети колядок швидше були близькі до народних легенд.

Щедрівки

Слов'яни завжди вірив у велич місяця і його зв'язок з водою. Вони з давніх часів у місяці просили багатого врожаю і йому присвячували пісні. Мотив пісень завжди був однаковий: прохання про щедрий врожай - звідси і бере свою назву щедрівка.

Як і у випадку колядок, щедрівок теж виконувалися групою переодягнених людей, на чолі якої була найкрасивіша дівчина села. Вона зображала Маланку - богиню вологи. У групі крім Маланки обов'язково були присутні ще й король в одязі мисливця, місяць і дід змія - вони символізують пори року.

На відміну від колядок, щедрівки виконувалися для кожного члена сім'ї окремо.

Щедрівки, в основному, виконуються дітьми та жінками.

Свято св. Миколая.

Відзначається 6 грудня за григоріанським календарем в європейських країнах, і 19 грудня за юліанським в слов'янських країнах. Микола Чудотворець саме і є прообраз Санти і Діда мороза.

У Новгороді було прийнято в цей день накривати святкові столи і святкувати з наступними святочними посиденьками. Саме в Новгороді образ св. Микола носив риси язичницького бога, що має багато спільного з Христом.

На святі було прийнято групами на чолі з Миколою Чудотворцем ходити по домівках і слухняним дітям дарувати подарунки, а неслухняним - палиці. А закохані через Миколи обмінювалися подарунками.

Дівчата в цей день викуповували хату у якоїсь самотньої бабці і влаштовували посиденьки з розігруванням різних сценок. 



Категорія: ?-й клас | Додано: 09.02.2017
Переглядів: 595 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar