Що таке балада в літературі?
Що таке балада в літературі? Це питання буде розкрито у всіх подробицях в даному шкільному творі. Робота цінна тим, що школяр її писав, намагається висловлювати свої думки, аналізувати питання і робити висновки, відповідаючи на нього.
Балада як жанр літератури
Балада як жанр літератури є ліро-епічним способом вихваляння героїв, різновидом народної пісні, в її основі міфічна історія, взаємовідносини людей та моралистический підсумок.
В літературі баладі притаманні такі особливості: наявність композиції, сюжетної лінії, присутня інтрига і непередбачене втручання вищих сил. Іноді сюжети замінюються діалогами. Обов'язково присутній зав'язка, основна частина і кульмінація сюжету. В народному переказі автори висловлюють своє ставлення до героїв, передають емоції і почуття персонажів.
Історія балади в літературі
Історія балади в літературі бере свої коріння в 13 столітті. Термін у перекладі з французької означає «танцювальна пісня». В основі сюжету заклали ліричний, епічний і драматичний початок. Спочатку народні перекази писалися для музичних постановок, але незабаром стали віршем драматичного змісту. Французький родоначальник балади як літературного жанру – Жанно де Лекюрель. Гійом де Машо видавав у жанрі любовної лірики.
Англійці і шотландці оспівували скандинавських богів, потім Робін Гуда, захисника бідних. В народних переказах зачіпали досягнення короля Артура і його відважних лицарів. Популярні пісні про Святого Грааля і чарівність великого Мерліна Амброзиуса.
Німецький зразок класичної балади — «Лісовий цар» Йоганна Гете. Він зображував ліс як місце таємниць, небезпек, випробувань. Природні стихії представлялися у своїй первозданній мощі. Письменник показав наскільки людина безпорадна перед стихіями в образі Лісового Царя.
Російські народні перекази з'явилися в 19 столітті під впливом німецького романтизму. В. А. Жуковський — основоположник романтизму в баладах, жанр відзначився фантастичними сюжетами, таємничою атмосферою. Його персонажам притаманний постійний страх і жах. У Пушкіна схожі мотиви, однак історично більш достовірні. «Пісня про віщого Олега» наближена до реальності до народу. Лермонтов ж писав у дусі свого часу. Одним з яскравих його творів стала балада «Повітряна куля».
Більшість балад того часу – це переклади західноєвропейських авторів, але зі своїми оригінальними особливостями.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
|
Переглядів: 755
| Рейтинг: 0.0/0 |
|